26 Mayıs 2016 Perşembe
Aktüel
YHT Yerköy-Kayseri etabı tamamlanıyor
Ankara-Kayseri Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi`nin Yerköy-Kayseri etabının uygulama projeleri bu yıl sonuna kadar tamamlanacak. 2011`in Yatırım Programı`nda yer alması planlanan proje tamamlandığında Ankara?Kayseri arasında trenle seyahat süresi 2 saat olacak.

 Edinilen bilgiye göre, Ankara-Kayseri YHT hattının 174 kilometrelik Ankara Kayaş-Yozgat Yerköy bölümü, yapımı devam eden Ankara-Sivas YHT Projesi kapsamında yer alıyor. Proje kapsamında, Yozgat Yerköy-Kayseri arasında 139 kilometre uzunluğunda YHT hattı inşa edilecek. Ankara-Kayseri arasındaki mevcut demiryolu güzergahında çift hat olarak inşa edilecek YHT hattının işletme hızı saatte 250 kilometre olacak.
     Ulaştırma Bakanlığına bağlı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH), Ankara-Kayseri YHT Projesi`nin Yozgat Yerköy-Kayseri etabının uygulama projelerini yıl sonuna kadar tamamlayacak. 2011`in yatırım programında yer alması planlanan proje tamamlandığında Ankara?Kayseri arasındaki 7 saatlik trenle seyahat süresi 2 saat olacak.
    
     -ANKARA-SİVAS YHT İNŞAATI DEVAM EDİYOR-
    
     Bu arada Ankara-Sivas YHT Projesi`nin Yerköy-Sivas etabının alt yapı çalışmalarının yaklaşık yüzde 5`i tamamlandı. Buna göre, bu etabın Yerköy-Sorgun arasında 3 tünel ile 3 viyadüğünde inşaat çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki yıl projenin üst yapı işleri için ihaleye çıkılması planlanıyor.
     Ankara-Sivas YHT Projesi tamamlandığında seyahat süresi yaklaşık 2,5 saat olacak.
http://www.haberortak.com 
 

 

 
AA

ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji