31 Ağustos 2016 Çarşamba
Demir-Çelik
Çınar: Yasal sürede anlaşamadık
Çelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Yaşar Çınar, Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ`de 18 Martta aldıkları grev kararıyla ilgili, ``Grev kararının uygulanmasına gerek kalmadan sözleşmenin masa başında bağıtlanmasına arzu ediyoruz`` dedi.

Çınar, yaptığı açıklamada, 3 bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde işverenle 20 maddede anlaşma sağlayamadıklarını, bundan dolayı da grev kararının alındığını söyledi.
İşverenle görüşmelere 5 Aralıkta başladıklarını ve sözleşmenin 80 maddeden oluştuğunu anlatan Çınar, şöyle dedi:
``Yasal sürede anlaşma sağlayamadığımız için yasa gereği grev kararı almak zorunda kaldık. Ancak 18 Marttan itibaren grev kararını uygulamak için 60 gün süremiz var. Bu süreçte de işverenle anlaşacağımıza inancımız sonsuz. Grev kararının uygulanmasına gerek kalmadan masa maşında sözleşme bağıtlanacaktır. İki tarafında işçilerimizin iyiliğini istediğinden şüphemiz yok. Kriz nedeniyle ne işletmemizi ne de işçilerimizi sıkıntıya sokmak isteriz. KARDEMİR geçmişteki zor günlerinden kar eden bir kuruluş haline geldi. Bunda profesyonel yönetimin payı çok büyüktür.``
Çınar, grev kararını 18 Marttan itibaren iş yerlerine astıklarını belirterek, ``KARDEMİR, yüzde 100 halka arz olmuş özel şirkettir. Yöneticilerle diyalog halindeyiz. Kısa sürede anlaşma sağlayacağımızı umuyorum`` dedi. 
AA

ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji