29 Ağustos 2016 Pazartesi
Ekonomi
Memura bayram öncesi maaş müjdesi
Kamu çalışanlarının maaş ödemeleri bayram öncesinde yapılacak. Maaşlarını 15’inde alan memurun yanı sıra kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personele de maaşları 7 Eylül’de ödenecek.

 

Kamu çalışanlarına maaş ödemeleri bayram öncesinde yapılacak. 7 Eylül’de avans ödemesi adı altında yapılacak ödemelerden memur, kamuda çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel de yararlanacak.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yayınlanan genelgeye göre aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara, 15 Eylül tarihinde ödenmesi gereken hak edişleri, 657 sayılı Kanunun ek 24’üncü maddesine göre 7 Eylül tarihinde avans olarak ödenecek. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacak. Avansın hesabında ele geçen net tutarlar esas alınacak. Aylıkları banka hesaplarına aktarılan personelin avans tutarlarının ilgili bankalarca zamanında ödenmesi sağlanacak. Verilen avanslar, “Personel Avansları Hesabına” borç kaydedilerek muhasebeleştirilecek. Ödenen avans tutarları ilgilerin ait olduğu aylık veya ücretlerine mahsup edilecek ve gerekli kanuni kesintiler bu aylık veya ücretlerinden yapılacak. İl dahilindeki mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi noktasında ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması gerekecek. (ANKA)

Tüm ekonomi haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-
ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji