25 Ağustos 2016 Perşembe
Ekonomi
Akbank`ta havale masrafı 1 TL
Akbank havale ve çek tahsilatında yeni bir dönem başlatarak komisyonları 1 TL’ye indirdiğini açıkladı. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kurum ve bireylerin Akbank’ta bir hesap açmalarının yeterli olacağı bildirildi.

Akbank Bireysel ve Şirket Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge yaptığı açıklamada şu bilgiyi verdi:
“Global piyasalarda yaşanan çalkantılar ve ekonomik daralma, bireylerden KOBİ’lere ve büyük ölçekli şirketlere kadar tüm piyasa katılımcılarına tasarrufun önemini bir kez daha hatırlatmış oldu. Akbank, ekonomide yaşanan küçülme döneminde, tasarruf sahiplerinin yükünü hafifletmek için en temel bankacılık hizmetleri arasında yer alan havale ve çek tahsilatı işlemlerinde yeni bir dönem başlattı ve komisyonlarını 1 TL’ye indirdi” dedi.
Tözge açıklamasında, tüm Akbank Şubelerinden, Internet Şubesinden, Telefon Bankacılığından ve Akbank ATM’lerinden havale işlemlerinin 1 TL’ye yapılabileceğini ekleyerek, “Yaygın şube ağı sayesinde, Türkiye’nin her köşesine ulaşabilme imkanı sunan Akbank, bu ayrıcalıklı hizmetten yararlanmak için havale alıcısı kurum ve bireylerden Akbank müşterisi olma şartı da aramıyor.Havaleyi gönderen kişi, dilerse alıcının ismine de para transferini yapabilme şansına sahip” dedi.
Daralma dönemlerinde başta bankalar olmak üzere ekonominin bütün aktörlerinin sorumluluk alması, hatta gerektiğinde bazı fedakarlıklarda bulunması gerektiğini vurgulayan Tözge, “Tasarruf ihtiyacıyla birlikte, piyasa aktörleri arasında nakit akışının en az maliyetle sağlanması, bu akışın kayıt altında tutulmasının özendirilmesi Akbank’ın sektördeki süregelen öncülüğü ile sağlanacak ve bu hamlemiz örnek alınacaktır” görüşünü ifade etti.
ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji