27 Mayıs 2016 Cuma
İş`te Eğitim
Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu eğitime başlıyor
Nişantaşı Meslek Yüksekokulu, 2010-2011 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçiyor. İstanbul’un kalbi Nişantaşı’nda kurulan Nişantaşı Meslek Yüksekokulu, I. öğretimde 9, II. Öğretimde 5 olmak üzere toplam 14 programla yeni eğitim dönemine iddialı bir giriş yapacak.

 

Hızlı gelişen iş yaşamı ve ortaya çıkan yepyeni sektörler meslek yüksekokullarına olan ilgiyi her geçen gün artırıyor. Üniversitelere nazaran daha kısa süreli eğitim programlarıyla iş yaşamına yetişmiş insan gücü kazandıran meslek yüksek okulları dünyasına iddialı bir isim katıldı. İstanbul’un merkezi kabul edilen Nişantaşı’nda faaliyete geçen Nişantaşı Meslek Yüksekokulu, yüksek öğrenim camiasının lider kuruluşları arasına girmeye hazırlanıyor.

İŞDÜNYASININ ARADIĞI BÖLÜMLER
Bir grup idealist işadamı ve eğitimci tarafından kurulan Nişantaşı Meslek Yüksekokulu, 9 bölümden oluşuyor. Çocuk Gelişimi, Bilgisayar Programcılığı, Dış Ticaret, Lojistik, İşletme Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Uygulamalı İngilizce ve Türkçe Çevirmenlik, Saç Bakım ve Güzellik bölümlerine kayıt yaptıracak öğrenciler, Türkiye’nin en etkin ve iş yaşamına hakim akademik kadrolardan eğitim alacaklar.

UYGULAMALI EĞİTİM OLANAĞI
Okulun temel misyonu, teorik eğitimin yanı sıra uygulama olacak. Türkiye iş dünyasının en önemli işadamları ve üst düzey profesyonel yöneticilerinin dersler vereceği Nişantaşı Meslek Yüksekokulu’nda uygulamalı eğitim temel olacak. Her bir öğrenci bulunduğu bölümle ilgili periyodik olarak şirketlerde uygulamalı pratik eğitim alacak. Staj ve iş yaratma olanakları da yüksek okulun diğer iddialı olduğu alanlardan olacak.

PART-TİME İŞ İMKANI
Türkiye’nin en etkin okulu hedefiyle hareket eden Nişantaşı Meslek Yüksekokulu, özellikle staj ve iş edindirme misyonu ile öne çıkacak. İş dünyasının ulusal ve uluslararası güçlü şirketleri ve gruplarıyla ortak hareket eden Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, öğrencilerin staj ve iş konularına alternatifli çözümler üretecek.

İŞ YAŞAMINDA EĞİTİM
Nişantaşı Meslek Yüksekokulu Eğitim Direktörü Dr. Pınar Tokal Bayru, sadece okuyarak değil, yaşayarak ve görerek uygulayacakları eğitim modeliyle fark yaratacaklarını söylüyor. Gündüz ve akşam eğitim verecek olan okulda, gençlerin geleceklerini planlaması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını vurgulayan Bayru, sertifika programlarıyla da bunu destekleyeceklerini belirtiyor.

KOLAY ULAŞIM
Eğitim Direktörü Dr. Pınar Tokal Bayru, ülkemizde ve dünyada nitelikli elemana duyulan ihtiyaç her geçen gün daha da arttığını hatırlatarak, şunları söylüyor:
“Bunun bilinci içinde ve ülkemiz ihtiyaçları doğrultusunda, öğrencilerimizi bir an önce mesleğe hazırlamak ve iyi bir gelecek sunabilmek amacıyla, İstanbul’un merkezinde Nişantaşı Meslek Yüksekokulu’nu kurmaya karar verdik. Kolay ulaşılabilir, kolay iş edinilebilir bir okul kimliği ile öğrenim dünyasına yepyeni bir soluk getireceğiz. Amacımız, öğrencilerimize, iyi bir eğitim ortamı sağlamak suretiyle, ülkemizin mesleki eğitim alanında ihtiyaç duyduğu yüksek nitelikli insan kaynağını yetiştirmektir.”

Tüm eğitim haberleri için -tıklayın-

Son dakika haberleri için -tıklayın-
 
ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji