24 Mayıs 2016 Salı
İş`te Eğitim
Recep Tayyip Erdoğan`ın kızları gönüllü öğretmen oluyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın kızları Esra Albayrak Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan, Ümraniye Belediyesince yürütülen okula gidemeyen engellilere evlerinde eğitim verilmesini öngören ``Biz Gönüllüyüz, Biz Öğretiriz`` kampanyasında gönüllü öğretmen olacak.

``Onlar okula gidemedi, biz onlara gidelim`` sloganıyla hayata geçirilen ``Biz Gönüllüyüz, Biz Öğretiriz`` kampanyasının tanıtım toplantısında konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, kampanyada engellilere evlerinde, üniversite mezunlarından oluşan gönüllü öğretmenlerle okuma ve yazma öğretileceğini söyledi. 
Can, projenin her aşaması ve her kur sonunda yapılacak sınavla engellilerin Milli Eğitim Bakanlığı Ümraniye İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen okur ve yazarlık sertifikasının da sahibi olacağını bildirdi. 
Kampanyayı birçok gönüllünün katılımıyla ortaya çıkardıklarını ifade eden Can, ``Öncelikle projeye manevi desteklerini esirgemeyen ve projede gönüllü öğretmenlik yapacak Başbakan Erdoğan`ın kızları Esra Albayrak Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan`a şükranlarımı arz ediyorum. Proje kendilerine aktarıldığında sevinç ve heyecanla projede öğretmen olarak yer almak istediklerini ifade ettiler, çok mutlu olduk`` diye konuştu. 
Esra Albayrak Erdoğan, kampanyada yer almaktan çok büyük heyecan duyduklarını belirterek, tarihte Türkiye`de ya da dünyada pek çok ünlü, düşünür, başarılı insanın engelli olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu: 
``ABD`nin 6. Başkanı Lincoln, ünlü besteci Beethowen, ünlü ressam Van Gogh, bilim adamı Newton, ünlü devlet adamı Napolyon engelliydi. Onlar tıpkı Metin Şentürk gibi hayata küsmediler, kendilerine, yakınlarına, sokağa küsmediler, eve kapanıp kalmadılar. Bunun için kampanyayı son derece anlamlı ve önemli buluyoruz.`` 
Sümeyye Erdoğan da okula gidememenin, sosyal hayata katılamamanın, engelli olmanın doğal bir sonucu görülmemesi gerektiğini ifade ederek, kampanyanın, engellilerin eğitim alıp, sosyal hayata katılımlarını sağlamak açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Tüm eğitim haberleri için -tıklayın-

 
AA

ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji