24 Ağustos 2016 Çarşamba
Otomotiv
New Holland traktörü Bursa’da tanıtıldı
Dünya pazarlarında satılacak New Holland Bağ-Bahçe Traktörü ilk kez Bursa’da tanıtıldı.

Türk Traktör, Bursa Tarım Fuarı’nda Türkiye’nin yanı sıra 56 ülkeye de ihraç edilecek olan New Holland TD5000B serisini duyurdu. TÜYAP Bursa Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan fuarda gerçekleşen lansmana Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursa milletvekilleri katıldı.

Tüm dünyanın fuar vesilesiyle ilk kez tanık olduğu bu ürün ile dünyanın farklı yerlerinden gelen New Holland bayileri de tanıştı. Ar-Ge çalışmaları ve üretimi Türk Traktör’ün fabrikasında gerçekleştirilen New Holland TD5000B serisinin bir önemli özelliği de New Holland’ın tüm dünyada uygulamaya başlayacağı yeni kaporta ve görünümünün ilk kez bu seride kullanılması oldu. Böylece tarım makinelerinde dünyanın en yaygın markası olan New Holland’ın yeni imajı da ilk kez Türkiye’de tanıtıldı.

Müşterilerin de dahil edildiği uzun çalışmalar doğrultusunda geliştirilen New Holland TD5000B, bağ-bahçe traktörü satan ülkelere ihraç edilecek. Kısa bir süre içinde ise Fransa’da üzüm üreticileri, İspanya ve İtalya’da zeytin üreticileri, Hollanda’da çiçek üreticileri Ankara’da üretilmekte olan New Holland TD5000B serisi bağ bahçe traktörlerini toprak işlemede kullanmaya başlayacaklar.

Türk Traktör Genel Müdürü Hakkı Akkan, Türk traktör sanayi için bir gurur kaynağı olan yeni model hakkında şunları söyledi:

“Yüksek performansı ve iş verimi sunan New Holland TD5000B serisini yüksek kalite standartlarımız ile tesislerimizde üretip bütün dünyaya sunuyoruz. TD5000B’nin özellikle dar alanlarda ve ağaç altlarında çalışma ihtiyacı olan ziraatçilerin en büyük yardımcısı olmasını hedefliyoruz. Bahçelerimizin bu yeni nazar boncuğu, bağ ve bahçe çiftçilerimizin beklentilerini karşılayacağı düşüncesindeyiz. Türk Traktör, ülkemizin yanı sıra tüm dünya pazarlarına ihraç edeceği TD5000B serisi bağ bahçe traktörlerimizle modern tarıma yön vermeye devam ediyor.”

Bağ bağ-bahçe segmentinde yer alan TD5000B, üç ayrı model olarak satışa sunuldu. 65, 72 ve 80 HP güçlerinde sunulan bu modellerin her birinde intercooler standart olarak bulunuyor. Elektro-hidrolik çiftçeker ve diferansiyel kilidi gibi yenilikçi teknolojiler yerli modellerde ilk kez TD5000B serisinde uygulamaya alındı.

Yenilikçi teknoloji..
14-18 Ekim 2009 tarihleri arasında düzenlenen Burtarım 2009’da, New Holland’ın yerli ve ithal toplam 12 seri traktörü ve 12 seri ekipmanı yer alıyor.

New Holland, Türk çiftçisinin tarımsal yapısına ve buna bağlı ihtiyaçlarına uygun olan 35 Hp.`den 335 Hp.`ye kadar yerli ve ithal birçok traktör modelini Türkiye pazarına sunuyor. İthal modellerinden bağ bahçe serisinde son sistem T4000 serileri, bu güne kadar yenilikçi teknolojileriyle dikkat çekiyor. Bu serilerden T4000F serisinde standart, T4000N serisinde ise isteğe bağlı olarak yer alan süper dümenleme özelliği bu segmentte fark yaratan teknolojiler olarak biliniyor.

Hayvancılık ihtiyaçları için New Holland
New Holland markası altında bir hayvancılık işletmesinin ihtiyaç duyabileceği her türlü tarımsal ekipmanı ürün gamında bulunduran Türk Traktör, Burtarım 2009 Fuarı’nda tüm hayvansal üretim ekipmanlarını ayrı bir stand halinde üreticilerimizin beğenisine sundu.

Bu ekipmanlar içerisinde küçük prizmatik balya, silindirik balya ve büyük prizmatik balya yapmayı sağlayan balya makineleri, ot silajında kullanılan silindirik balya ve paketleme kombinasyonu, çekilir tip çayır biçme makinesi ve kendiyürür yem hasat makinesi bulunuyor.

Teknolojide yüksek randıman
New Holland tarafından Türk tarımının hizmetine sunulan New Holland FR 9050 kendi yürür yem hasat makinası, fuarın gözbebeklerinden biri oldu. New Holland FR 9050, yüksek kapasitesi ve teknolojik donanımı ile büyük tarım işletmeleri ve müteahitlerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Yıllardır sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın en çok tercih edilen ve en çok satılan biçerdöveri olma özelliğini koruyan New Holland TC5070 de, Bursa Fuarı’nda çiftçiler ile buluştu. 207 Hp’deki ekonomik, çevre dostu commonrail motoru ve sürekli gelişerek yenilenen yapısıyla TC5070 biçerdöver pazarındaki güçlü konumunu yıllarca koruyacak
New Holland ekipman ürün ailesine geçen sene katılan tarımsal ilaçlama makinaları, daha da genişleyen ürün yelpazesi ile fuarda çiftçilerimizin ilgisine sunuldu. Fuarda ayrıca tarla uygulamalarında kullanılan SP serisi tarla pülverizatörleri, 12-20 m’ye ve 600 lt’den 2000 lt’ye kadar değişen seçenekleri ile bahçe ve bağ uygulamalarında kullanılan SA serisi bahçe atomizörleri de yüksek kaliteleriyle çiftçilerimizin beğenisini kazandı.

http://www.haberortak.com

 
ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji