27 Ağustos 2016 Cumartesi
Robot Yatırımları
Kendi kendine evi temizleyen robot Türkiye`de
iRobot’un geliştirdiği ve bilim kurgu filmlerinde görmeye alıştığımız akıllı robot Roomba annelerin temizlikteki yeni yardımcısı olmaya aday.


Evde yerlerin düzenli olarak temizlendiğini bilmek tüm kadınlar için çok önemlidir. Korur Robot Teknolojileri tarafından Türkiye pazarına sunulan akıllı robotlar, evde kimse yokken bile düzenli olarak hizmet ettiği evi temizler ve hanımlara ev temizliğinde zaman kazandırıyor.
Roomba’yı Dünya ev robotları piyasasının yüzde 75`ine sahip Amerikan iRobot geliştirdi. Dünya çapında bugüne kadar yaklaşık 5 milyon adet satılan, Korur Robot Teknolojileri tarafından Türkiye pazarına sunulan ev temizlik robotları, hem çalışan hem de ev kadınlarının artık temizlikteki en büyük yardımcısı olduğu belirtildi.
Tek bir düğmesine basarak çalıştırılan Roomba, otomatik olarak evin hemen her köşesini dolaşır, temizler ve işi bitince yerine dönüyor. 33cm çap ve 8 cm yüksekliğindeki Roomba üstün manevra yeteneği sayesinde her yere giriyor, mobilyaların yatakların altını, duvarların kenarlarını, süpürgelikleri temizliyor. Parke, halı, seramik ve mermer Roomba için fark etmiyor. Çünkü Roomba, kendisini üzerinde çalıştığı zemine göre otomatik olarak ayarlıyor ve evi temizliyor.  Hem de patentli üç aşamalı temizleme sistemini kullanarak evin her odasını etkili ve verimli bir şekilde pırıl pırıl yapıyor.
Roomba, ilk olarak yan fırçasıyla tozları ve kiri kenarlardan toplar. Duvar kenarlarını, mobilyaların ayaklarını tam temizler. Sonra iki adet birbirine doğru dönen fırçası ile kıl, tüy, saç, toz parçacıklarını ve havları toplar ve toz toplama haznesine gönderir. Son olarak da emme ünitesi ile kalan çok ufak parçaları ve alerjen kırıntılarını filtreli bölüme gönderir.
Kirlilik ölçme teknolojisi ile çok kirli alanları tarar ve önlem alır. Bütün Roomba modelleri halı püsküllerine ve kablolara takılmamak için anti-tangle (dolanmama) teknolojisi ile donatılmıştır. Roomba merdivenlerden asla düşmez ve eşyaları devirmez. Yumuşak dokunuşlu tampon mekanizması sayesinde dokunduğu eşyaların çevresinden dolaşır.
Roomba modelleri üç veya dört odayı tek şarjda bitirebilir ve istendiği sıklıkta kullanılabilir. O kadar az enerji harcarlar ki, herhangi bir elektrikli süpürge ile karşılaştırma bile yapılamaz. Düzenli yapılan temizleme sonucunda evdeki alerjenler azalır, çok daha sağlıklı bir ortam oluşur. Temizleme sırasında toz kalkmadığı için eşyalarınız da toz tutmaz. 555, 563 veya 581 gibi gelişmiş modellerle haftada yedi gün otomatik temizlemeye programlanabilmektedir. Roomba, evin hanımı hangi gün ve saatte isterse o zaman temizlik yapar.
iRobot Roomba 500 serisindeki tüm robotlar; * Kir, toz, tüy, hav, saç, kıl ve tüm döküntüleri temizler, * Kirli alanları algılar ve özenle temizler. * Zeminin özelliğine ve yapısına göre temizleme sistemini ayarlar, * Duvar kenarlarını takip eder, mobilyaların altına rahatlıkla girer, * Merdivenlerden ve yüksekliklerden uzak durur, düşmez, * İşi bitince şarj olmak için otomatik olarak ‘Ev Üssü ‘ne geri döner, * Kullanımı çok kolaydır. Sadece bir düğmeye basılır  ve Roomba geri kalanını otomatik olarak yapar.
Diğer iRobot ürünleri arasında:
- iRobot Scooba yer yıkama robotu
- iRobot Dirt Dog atölye, dükkan için yer temizleme robotu
- iRobot Looj yağmur oluğu temizleme robotu
- iRobot Verro havuz temizleme robotu sayılabilir.
 

Tüm robotik haberleri için -tıklayın-
ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji