01 Eylül 2016 Perşembe
Sac İşleme
Kasso`dan cephe uygulamalarında bir ilk
Kasso Mühendislik metal işleme ve çelik konstruksiyon konularında sahip olduğu derin tecrübe ile faaliyetlerine iki ayrı tesisinde devam ediyor.

Son zamanlarda alüminyum, paslanmaz, ayna yüzey paslanmaz, kompozit levha, bakır, pirinc, st 37-52 ve CORTEN A gibi malzemelerde CNC Lazer Kesim, CNC Dik İşleme, CNC Plazma Kesim, CNC Abkant-Kesim ve Fanuc marka CNC Kaynak Robotu destekli gerçekleştirdiği imalatlar ile sektöründeki yerini koruyor. Ürettiği delikli, genişletilmiş, patlatılmış ve desen kesimli levhalarla, özellikle soğuk cephe diye tanımladığı dış cephede mesh ya da metal kabuk uygulamaları ile güzel bir trend yakalayan Kasso, yurtdışında da adından söz ettiriyor. Kasso Mühendislik Prefabrike Yapım Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi M.Sinan Kılıç, firmalarının çelik konstruksiyon konusunda, Kazakistan’da Esentai Tower ve Kazkommertsbank, Bakü JW Marriott Hotel, İstanbul Trump Towers ve en son Varyap Meridian projesinde özel ayarlı cephe tutucu ankraj ve hook imalatlarıyla cephe kabuklarının altyapısını da sağlamlaştırdıklarını söyledi. Sinan Kılıç, Forum Alışveriş merkezlerinde uygulanan genişletilmiş alüminyum malzemelerden oluşan soğuk cephelerde, hem yalıtım - ısı izolasyonu,hem akustik absorbe yeteneği, hem de eloksal kaplı alüminyumun görselliğinin, genişletilmiş levhanın maliye tavantajı ile birleşince, Kasso Mühendislik için sadece Türkiye’de değil,dünyada da yeni bir atılımın başlangıcı olarak göründüğünü belirtti.

Kılıç sözlerine şöyle devam etti: “Cephe kaplamada bir yeni alternatif ise ayna yüzey paslanmaz çelik kaplama imalatları,YKB Bankacılık Ussu Ek Binası’nda Kasso geçme sistem imalatlar cephede, firmanın TSE’li genişletilmiş metal asma tavan ürünü ile kombinasyon sağlıyor. SeyrantepeSpor Kompleksi’nde ise yine TSE’li ürünü olan genmesh asma tavanlar stadyumun içerisini kaplamakta, akustik bir urun olması aynı zamanda görsel olarak esnekliği asma tavan konusunu klasik bir uygulamadan cok mimari bir kabuk formuna getiriyor. Şimdiki günlerde bir çok vatandaşımızın yoğun ilgisini çeken Marmara Forum AVM’nin de cephe ve stretch metal asma tavanlarında yine Kasso imzası var.”Forum Denizli AVM’den sonra Forum İstanbul AVM’nin de tüm dış cephe kaplama imalatlarıyla birlikte, perfore edilmiş dome ve asma tavan imalatlarınında projede yerini aldığını söyleyen Kılıç, “Katar Sidra Eğitim ve Araştırma Merkezi için imal edilen ürün ise bu tür uygulamalarda öncü durumda. Almanya’dan gelen bakır paneller perfore edilip, özel havuzlarda renklendiriliyor ve daha sonra alüminyum çerçevelerine oturtulup cephe montajına hazır bir halde Katar’a ihraç ediliyor. Buradaki asıl amaç cephede bakırdan bir kabuk yaratıp,cephede anti-manyetik bir alan etkisi yaratılması ve okside edilmiş bir görüntü sağlanmasıydı.

%100 geri dönüşümlü malzeme

Raif Dinckök KulturMerkezi’nin dış cephe kaplaması da bitmiş durumda, perfore edilmiş Cor-ten A malzeme, özel ve canlı dokusu aynı zamanda çevreye duyarlı olma özelliği ve yüzde 100 geri dönüşümlü bir malzeme olması sayesinde, cephe uygulamalarında dünyada bir ilk olarak Kasso’nun ürünleri arasında gösteriliyor. Katar Eğitim ve Teknoloji Kurumu dış cephe, çatı ve kolon kaplamalarında kullanılan 3,2 mm 316 L kalite perforeli paslanmaz levhalar,ayrıca Kanyon Alışveriş Merkezi’nin Kubbe (Dome)’sini oluşturan perforeli,farklı ebatlı alüminyum üçgenler ve dış cephedeki güneş kırıcılar Kasso’nun işlenmiş metal levhaları dış cepheye ne kadar yakıştırdığını kanıtlıyor” diye konuştu.Kılıç sözlerine şöyle devam etti:“İTÜ - Maslak Kampusü’nde devam eden Derslik Binası projesinde, Türkiye’de bir ilk olan uzaktan kumandalı hareketli ve sabit olmak üzere imalatları yapılmış delikli alüminyum cephe panelleri ve yürüme yollarının montajı devam ediyor, burada önemli nokta panel ebatlarında 2.000x4.000 mmbir levha işlenip cepheye hazır hale getirilebiliyor. Zeugma Antik Kenti Koruganı’nda yine cephede tül gibi bir koruyucu olarak eloksal kaplı Kasso Genmesh ürünleri kullanıldı, aynı zamanda Dumankaya Vizyon Projesi ve Logipark Lojistik Merkezi’nin cephesinde yerini bulan mesh imalatları da Kasso Mühendislik tarafından temin ediliyor. Artık yapılarda zorunluluk haline gelen konularda Kasso’nun gündeminde, sıva arası adelans arttırıcı perforeli ve genişletilmiş duvar tutucu aksesuarlar, catılarda ve cephelerde rollform trapez olarak kullanılan rulo işlenen akustik panellerde de yine sektörde oncü olarak yoluna devam ediyor. Kasso, Breeam veLeed sertifikalarının da uzun vadede yapılarda ne kadar önemli bir konu haline geleceğinin farkında ve hali hazırda devam eden projelerinde buna uygun şartlarda üretim yapıyor.
Ayrıca Bakü Haydar Aliyev Havalimanı ve Haydar Aliyev Kültür Merkezi projelerinde mesh cephe kaplama imalatlarımız devam etmekte,Fransa`da tamamlamış olduğumuz Kremlin Bicetre Projesi Cephe Desen Panel kaplama imalatlarımızı ve de Özyeğin Üniversitesi yeni kampüs bina cephe perfore kaplamalarını da tamamlamış bulunmaktayız.

Sac İşleme sektörü haberleri için `tık`layın
ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji