25 Ağustos 2016 Perşembe
Turizm
Büyükada vapuru seferleri durduruldu
Yalova Belediyesince İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ`den 6 aylığına kiralanan ve 1 Marttan itibaren Yalova ile Adalar arasında yolcu taşımaya başlayan ``Büyükada`` vapurunun seferleri durduruldu.

1 Martta düzenlenen törenin ardından Yalova-Adalar seferlerine başlayan, ilk bir hafta ücretsiz olmak üzere günde iki kez sefer yapan ``Büyükada`` vapuru, 30 Marttan beri Yalova İskelesi`nde demirli bulunuyor. 
Seferlerin, AK Parti`den yeniden aday olan ancak 29 Martta seçimi kazanan MHP adayı Yakup Koçal`a koltuğunu teslim etmeye hazırlanan Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu`nun emriyle kaldırıldığı iddia edildi. 
Yalova Belediyesi Gelir Emlak Müdürü Salih Gür de seferlerin 30 Mart itibariyle durdurulduğunu doğrulayarak ``Büyükada vapuru birkaç gün içinde İDO`ya iade edilecek`` dedi. 
Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, henüz göreve başlamadığını, dolayısıyla vapurun seferlerinin iptal edilmesiyle ilgili talimat vermediğini belirterek, ``Bugün göreve başlayacağım ama belediyeden edindiğim bilgiye göre vapurun ne mazotu ne de personeli var. Şu ana kadar da hiçbir kira bedeli İDO`ya ödenmemiş. Zaten belediyemizin 5 kuruşu bulunamamaktadır. Bu şartlarda ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız`` diye konuştu. 
     
İDO YETKİLİLERİ
     
İDO yetkilileri ise seferlerin iptal edilmesinin kendileriyle ilgili olmadığını, kararın Yalova Belediyesince alındığını kaydetti. 
İDO`nun Adalar-Yalova arasında düzenlediği seferleri talep azlığını ve israfı göz önüne alarak bir süre önce kaldırdığını belirten yetkililer, Binicioğlu`nun ``ücretsiz Yalova-Adalar seferleri düzenlemek için 6 aylığına vapur kiralamak istediğine`` ilişkin talepte bulunduğunu söyledi. 
Yetkililer, talebin kabul edilmesi üzerine Yalova Belediyesinin ``Büyükada``yı geçen ay başında Sirkeci İskelesi`nden teslim aldığını ifade ederek, şöyle konuştu: 
``Seferlerin neden durdurulduğunu bilmiyoruz, vapuru da geri istemedik. Sadece belediyedeki ilgili müdür İDO`yu telefonla arayarak seferleri durdurduklarını söylemiş ve `vapuru geri alın` demiş. Onlar geri vermek istiyorlarsa yapabileceğimiz bir şey yok. Seferlerin neden devam etmediğini belediye yetkililerine sormak lazım.`` 
 

http://www.haberortak.com

 
AA

ÇOK OKUNAN 3 HABER
 • YORUMLAR
   Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
  1 2 3 4
  Anketler
  Kurumsal
  E-Bülten Üyeliği
  Ad Soyad :
  Email :
  Firma Adı :
  » Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
  » Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
  » Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
  » Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
  » Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
  » Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
  » Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
  » İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji