31 Ağustos 2016 Çarşamba
Toplam 4 sayfa mevcut
 • Gelişime katkı sağlayacağız Ermaksan Makina, SASAD tarafından Savunma Sanayi ‘Girişimcilik` özel ödülüne layık görüldü. Ermaksan Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özkayan, “Savunma Sanayii`ne yönelik çalışmalarımız da tüm hızıyla sürüyor. Geliştirdiğimiz ileri düzey, yeni nesil sensör, kontrolör, yapay zekâ algoritmaları, robot teknolojisi, iletişim teknolojileri ve makinelerle birlikte, Endüstri 4.0`ın Türkiye`deki gelişimine önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz” dedi.
 • Girişimcilik ödülü aldı Türkiye`nin ilk özel sektör yarı iletken tesisini kurarak dikkatleri üzerine çeken, sac işleme sektörünün önde gelen firmalarından Ermaksan Makine, SASAD tarafından savunma sanayi alanında yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı, Savunma Sanayi Girişimcilik Özel Ödülü`ne layık görüldü.
 • Donanımları ile fark yaratıyor Otomotiv, denizcilik, havacılık, inşaat, ısıtma-soğutma, enerji, petrokimya, savunma sanayi gibi küresel ekonomiye yön veren pek çok alanda müşterilerine yüksek kaliteli üretim ve uygulama çözümleri sunan Akyapak, makinalarını teknolojik donanımlarla zenginleştirmeye devam ediyor.
 • Kaynak prosesinin profesyonelleri Kurulduğu tarihten bu yana kaynak prosesini çalışmalarının merkezine alan 2K Welding, robotik ve özel kaynak otomasyonu proses çözümlerinde hizmet sunuyor. Ağır Sanayi ve Savunma Sanayisi başta olmak üzere birçok sektörde hizmet veren 2K Welding`i robotik sektörde rakiplerinden ayıran en belirgin özellik sadece kaynak prosesleri üzerine yoğunlaşması…
 • Yerli makina sektörü gelişebilir Hattat Holding`in Çerkezköy Tesisleri`nde 180 bin 804 metrekarelik kapalı alanda otomotiv, endüstri, tarım, dövme ve savunma sanayi alanlarında üretim yapan Hema`nın otomotiv bölümünü ziyaret ettik. Makina parkuruna her ay yeni makinalar aldıklarını söyleyen Hema Endüstri Otomotiv Grubu Genel Müdürü Tunç Doğan ile röportaj yaptık.
 • Pazarlara ulaşmayı hedefliyoruz 1980 yılından beri sektörde faaliyet gösteren Özdisan, 70 milyon dolar ciroya ve %15-25 büyüme bandına sahip bir isim. 2016 yılında dizgili kart üretimi konusunda savunma sanayi ve medikal sanayi de çözümler sunmaya hazırlanan Özdisan, ayrıca 2016 yılının yeni girişimi olarak alüminyum soğutucular konusunda lider tedarikçi konumuna gelmeyi hedefliyor.
 • Yüksek hassasiyetle büküyor Metal bükme, kesme ve delme makinaları ile beş kıtada 95 ülkeye ihracat yapan Bursa`nın köklü üreticilerinden Akyapak; 53. yılını geride bırakırken otomotiv, denizcilik, havacılık, inşaat, ısıtma-soğutma, enerji, petrokimya, savunma sanayisi gibi küresel ekonomiye yön veren pek çok alanda müşterilerine yüksek kaliteli üretim ve uygulama çözümleri sunuyor.
 • Yüksek hassasiyetle büküyor Metal bükme, kesme ve delme makinaları ile beş kıtada 95 ülkeye ihracat yapan Bursa`nın köklü üreticilerinden Akyapak; 53. yılını geride bırakırken otomotiv, denizcilik, havacılık, inşaat, ısıtma-soğutma, enerji, petrokimya, savunma sanayisi gibi küresel ekonomiye yön veren pek çok alanda müşterilerine yüksek kaliteli üretim ve uygulama çözümleri sunuyor.
 • Yerli piyade tüfeğine büyük yatırım Türkiye`nin savunma sanayisinde yerli üretime yönelmesi meyvelerini vermeye başladı. Milli piyade tüfeğinin üretimine yapılan yatırım arttırılıyor.
 • BMC`den güç gösterisi BMC, 5-8 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul`da düzenlenen, Türkiye`nin ve bölgenin savunma sanayi konusundaki en büyük fuarlarından biri olan IDEF Fuarı`nda, VURAN (Çok Amaçlı Zırhlı Aracını), TOMA (Toplumsal Olaylara Müdahale Aracını), KiRPi (6x6) Otomatik Silah Kuleli Mayına Karşı Korumalı Aracını, Zırhlı Midibüs ve Taktik Tekerlekli (6x6) Çekici Aracını görücüye çıkardı.
 • Otomotiv sektörünün tercihi Tezmaksan Makina`nın temsilciliğini üstlendiği ve Türkiye`de birçok bilinen otomotiv firması tarafından tercih edilen Toyoda markası; JTEKT grubun geliştirdiği yeni teknolojileri, dünya çapındaki servis ve satış hizmet anlayışı, yılda 1,017,071 milyon yen cirosu ve toplamda 33 bin çalışanı ile otomotiv, enerji, savunma sanayi sektörlerine hizmet veriyor.
 • 10 Yılın ilk meyveleri alınıyor Savunma sanayi yatırımlarında hızla ilerleyen ve kendi ihtiyaçlarının yarısından fazlasını karşılamaya başlayan Türkiye, son 10 yılda üretimde attığı tohumların meyvelerini toplamaya hazırlanıyor. Yıllardır yaptığı yatırımlardan cevap almaya başlayan sektörün, 2015 için satışa hazır hale getirdiği üç yıldız ürünü var.
 • Savunmada izlenebilirlik ve entegrasyon IAS İç Anadolu & Ege Bölge Danışmanlık Müdürü Cüneyt Ömer Günaydın: ERP çözümleri; izlenebilirlik, şeffaflık, güvenlik ve entegrasyon kabiliyetinin çok önemli olduğu savunma sanayinde malzemenin girişinden çıkışına hangi aşamalardan, hangi operatörlerin elinden ne zaman geçtiğini ve kalite kontrol aşamalarında neler olduğunu açıklığıyla önümüze dökebiliyor.
 • Savunma sistemlerinin geliştirme sürecinde Bias Mühendislik Genel Müdürü Aydın Kuntay: Savunma sanayinde tasarlanan sistemlerin geliştirme sürecinde görev alıyoruz. Savunma sistemlerinin tasarım, mühendislik hesapları, doğrulama testleri ve prototip üretimini yapıyoruz.
 • 3 savunma sanayi tesisini gezdi ST Otomasyon dergisi "savunma sanayini" kapaktan ele aldığı Mayıs sayısında, Türkiye`nin ihraç edilen ilk İHA`sını üreten Baykar`ı, savunma alanındaki çalışmalarını ayrı bir şirkette bütünleştiren Altınay Savunma ve Havacılık`ı ve Tekirdağ`da havacılık üzerine üretim yapmayı planlayan Hema Defence fabrikalarını ziyaret ederek teknik yetkilileri ile "otomasyon yatırımları"nı konuştu.
 • Makinaların daha güçlü ve rijit olması gerekir Savunma sanayine de hizmet sunan Ales Pres, kalite anlayışını her geçen gün bir kademe daha üste taşıyor. Firmanın Yurt İçi ve Yurt Dışı Satışlarından Sorumlu Satış Müdürü Hanifi Gürsoy ile savunma sanayine sundukları çözümleri ve son dönem yatırımlarını konuştuk.
 • Ülkemizde çeşitli askeri alanlarla çalışıyoruz Yerli ve yabancı savunma sanayine çeşitli ebatlarda makinalar üreterek talepleri karşıladıklarını söyleyen Ermaksan`ın Genel Müdürü Ahmet Özkayan ile görüştük. Özkayan lazer kesim makinalarının ülkemizde çeşitli illerdeki askeri alanlarda kullanıldığını belirtirken, 2015 yılında da yüzde 20 büyümeyi hedeflediklerini de açıkladı.
 • Alt yükleniciler yerli sanayiyi desteklemeli Modelsan Model ve Makina Sanayi alt yüklenici firma olarak savunma sanayine hizmet veriyor. Bugüne kadar savunma sanayine roket parçaları ve insansız hava araçları için üretimler gerçekleştiren firma; son yatırımında tercihini yerli sanayiden yana kullandı.
 • Tasarımdan ürüne kadar hizmet sunuyoruz FNSS, TAİ, Aselsan ve Roketsan gibi savunma sanayindeki firmalara hizmet sunan Bias Mühendislik, tasarımdan saha testlerine kadar mühendislik çalışmalarında çözümler sunuyor. Firmanın Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Aydın Kuntay ile gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde Bias Mühendislik`in sunduğu çözümleri detaylı olarak konuşurken, Bias Multi Servo Pres markalı ürün hakkında bilgi edindik.
 • Yatırım ve yatırımcılar artacak Türkiye`nin son yıllarda önemini milli projeler ile güçlendirmeye çalışan savunma ve havacılık sanayi, bir taraftan bu alandaki ithalatı azaltıyor, bir taraftan da ihracatını hızla artırıyor. Savunma sanayi ihracatçılarını temsil eden Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği`nin (SSI) Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş ile görüştük.
 • Yerli sanayiciden destek alacağız Hattat Holding bünyesinde bulunan ve Çerkezköy`de bir milyon 200 metrekarelik alanda otomotiv, endüstri, tarım, dövme ve savunma sanayi alanlarında hizmet sunan Hema`nın savunma bölümünü ziyaret ettik. Bu devasa büyüklükteki fabrika içerisinde birbirinden başarılı çalışmalara imza atan Hema Endüstri A.Ş Genel Müdür Yardımcısı (Teknik ve Yatırımlar) İbrahim Durmuş, Hema Endüstri Güvenlik Koordinatörü Makina Mühendisi Ali Aktaş ve Savunma ve Havacılık Bölümü Üretim Şefi Bahtiyar Tuna ile söyleşi gerçekleştirdik.
 • Savunma sanayinde aktif konuma geleceğiz Halihazırda makina sektöründe bir firmaya savunma sanayi için ürettiği tankların kontrollerini gerçekleştiren Sıla Kalite; 400 kişilik bir ekiple faaliyetlerini sürdürüyor. Savunma sanayi ile ilgili spesifik olarak yaptıkları çalışmaların yanı sıra makina sanayine sunduğu hizmetleri öğrendiğimiz firmanın Genel Müdürü Halit Battal ve Müşteri İlişkileri&Halkla İlişkiler Yöneticisi Ömür Battal ile görüştük.
 • Makina parkurumuzu genişleteceğiz Savunma sanayinde kullanılacak kritik parçaların üretimlerini gerçekleştirmek amacı ile hizmet sunan Kalıpsan Savunma; makina parkurunu genişleterek hedeflerini bir çıta yukarı taşımak istiyor. Özellikle 2015 yılında yeni projelere daha fazla dahil olacaklarını söyleyen Kalıpsan Savunma Genel Müdürü Adnan Keleş ve Fabrika Müdürü Ender Karaca ile görüştük.
 • Törenle hizmete açıldı TÜBİTAK SAGE tarafından gerçekleştirilen "Duyarsız Patlayıcı Üretim ve Dolum Tesisi" törenle hizmete açıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; "Savunma sanayisinde tam bağımsızlık elde etmenin yolu, milli imkanlarla Ar-Ge`yi ve kendi silahlarımızı geliştirmekten geçiyor" dedi.
 • Milli tank Altay gücünü Tümosan`dan alacak Savunma Sanayii İcra Komitesi milli tank Altay`a entegre edilmesi amacıyla geliştirilecek " Kuvvet Grubu" için TÜMOSAN ile mukavele görüşmelerine başlıyor.
 • Sanayicilerimiz savunma sanayine odaklandı Savunma sanayinde stratejik olarak katma değeri yüksek ürünleri üretme yolunu seçen Türkiye yürüttüğü projelerle 2023 yılında artık yüzde yüz kendi milli tüfeğini, topunu, tankını, helikopterini, uçağını, insansız hava araçlarını, uydularını tasarlayıp, üretip ihraç etme hedefinde. Başta makina sektörü olmak üzere yerli üreticilerimiz de önüne büyük hedefler koyan savunma pazarına ve projelerine yoğun ilgi gösteriyor. Özel sektör ve kamu Ar-Ge`ye yıllık 1 milyar dolar harcarken, hakim görüş, bu çalışmaların meyvelerini vermesinin artık an meselesi olduğu yönünde.
Toplam 4 sayfa mevcut
1 2 3 4
Anketler
Kurumsal
E-Bülten Üyeliği
Ad Soyad :
Email :
Firma Adı :
» Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
» Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
» Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
» Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
» Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
» Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
» Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
» İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji