01 Mart 2015 Pazar
Toplam 4 sayfa mevcut
 • Törenle hizmete açıldı TÜBİTAK SAGE tarafından gerçekleştirilen "Duyarsız Patlayıcı Üretim ve Dolum Tesisi" törenle hizmete açıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; "Savunma sanayisinde tam bağımsızlık elde etmenin yolu, milli imkanlarla Ar-Ge`yi ve kendi silahlarımızı geliştirmekten geçiyor" dedi.
 • Milli tank Altay gücünü Tümosan`dan alacak Savunma Sanayii İcra Komitesi milli tank Altay`a entegre edilmesi amacıyla geliştirilecek " Kuvvet Grubu" için TÜMOSAN ile mukavele görüşmelerine başlıyor.
 • Sanayicilerimiz savunma sanayine odaklandı Savunma sanayinde stratejik olarak katma değeri yüksek ürünleri üretme yolunu seçen Türkiye yürüttüğü projelerle 2023 yılında artık yüzde yüz kendi milli tüfeğini, topunu, tankını, helikopterini, uçağını, insansız hava araçlarını, uydularını tasarlayıp, üretip ihraç etme hedefinde. Başta makina sektörü olmak üzere yerli üreticilerimiz de önüne büyük hedefler koyan savunma pazarına ve projelerine yoğun ilgi gösteriyor. Özel sektör ve kamu Ar-Ge`ye yıllık 1 milyar dolar harcarken, hakim görüş, bu çalışmaların meyvelerini vermesinin artık an meselesi olduğu yönünde.
 • Hedef sektörümüz; havacılık ve savunma sanayi Gerçekleştirdiği yeni tezgah yatırımıyla piyasaya 2015 yılında daha iddialı başlamayı hedefleyen Tekiş Kalıp, havacılık ve savunma sanayine hizmet sunmayı amaçladı. TAI`nin onaylı tedarikçi sertifikasına da sahip olduklarını belirten firmanın Genel Müdür Yardımcısı Şamil Özoğul ile görüştük
 • Motorunu TEI üretecek Türk Genel Maksat helikopterinin motorunu TEI üretecek.Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Sikorsky Aircraft ve TUSAŞ arasında 21 Şubat 2014 tarihinde imzalanan Genel Maksat Helikopter Projesi kapsamında, T-70 helikopterlerinde TEI`de GE lisansı altında üretilecek T700 motorları kullanılacak.
 • Türk tasarımı askeri araçlarını Şili`de tanıtıyor Türk savunma sanayiini yurtdışında başarıyla temsil eden Otokar, Şili`de düzenlenen uluslararası Hava ve Uzay Fuarı FIDAE 2014`te dünyaca tanınan zırhlı araçları COBRA ve ARMA`yı tanıttı.
 • Eskişehir`i zirveye taşıyor İleri malzeme teknolojileri, seramik, nanoteknoloji, biyoteknoloji, havacılık ve savunma sanayi alanlarında önemli projelere ev sahipliği yapan Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı (ATAP), bünyesinde bulunan 66 Ar-Ge firması ile Eskişehir`i teknoloji geliştirmede ileriye taşıyor.
 • Robot ve teknolojileri Robot denince her ne kadar insan benzeri makinalar akla gelse de robotların çok azı insana benzer. Star Wars, Terminatör, Robocop gibi bilim kurgu filmleriyle insanların tanıdığı robotlar aslında endüstride üretimin eli, kolu ve hatta beyni olarak çalışıyor. Özellikle otomotiv endüstrisinde yaygın kullanılıyormuş gibi gözükse de tarım, inşaat, beyaz eşya ve ilaç savunma sanayi gibi birçok alanda hayatımıza girmiş durumda.
 • RUUKKI, Türkiye`de hedef büyütüyor Yıllık 2.3 milyon ton çelik üretim kapasitesi ile sektörün yıldızı konumuna gelen Ruukki, Türkiye pazarında hızlı büyüme göstererek ortalama özel çelik sektöründe %30 pazar payına sahip oldu. Ruukki Özel Çelik ve Uluslararası Satıştan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Hörnfeldt, “Türkiye`nin savunma sanayi, lojistik ve taşımacılık sektöründe gelişmiş bir ülke olması bu anlamda bizim de hızlı ilerlememize olanak sağladı” dedi…
 • Hattat holding`den savunma sanayi projesi Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Hattat, traktör, otomotiv yan sanayi ve enerji projelerinin yanı sıra Savunma Sanayi’nde de hızlı büyümeyi planladıklarını belirterek, zırhlı araç üretimi yapacaklarını açıkladı.
 • Otokar`a 53 milyonluk Cobra siparişi Türkiye’nin en büyük özel sermayeli savunma sanayi şirketi Otokar, 53,6 milyon TL’lik COBRA siparişi aldı. Otokar, araçları 2013 yılı içinde teslim edecek. Teslim edilen araçlar iç güvenlik kuvvetlerinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullanılacak.
 • ASELSAN`dan kritik hamle Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, ilk olarak savunma teknolojileri alanında kullanılmaya başlanan Galyum Nitrat (GaN) maddesinin Türkiye`deki geliştirme çalışmalarına ilişkin, "Radar alanında en kritik teknolojiyi kazanıyoruz" dedi
 • Savunma sanayinden fuar atağı Türk savunma sanayisinin, üstün teknolojik özelliklere sahip askeri malzemelerin de yer aldığı geniş ürün kataloğu ile gelecek yıl en az 8 savunma ve güvenlik fuarına katılması planlanıyor.
 • İTÜ`den insansız hava aracı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), savunma sanayisinde faaliyet gösteren firmalarla birlikte insansız hava aracı geliştirdi.
 • Petrol aramada yerli gemi atağı Türkiye`deki denizlerde yapılan petrol aralarında kullanılan yabancı gemiler tarihe karışacak. Savunma Sanayii Müsteşarlığı kendi petrol arama gemisini yapacak.
 • 60 milyon liralık sipariş aldı Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi AŞ, 60 milyon liralık yeni sipariş aldı
 • Petrol kadar değerli Dünyadaki toplam rezervin yarısının Türkiye`de bulunduğu pomza, diş macunundan tarıma, savunma sanayinden inşaat sektörüne kadar birçok sektörün hammaddesi. SDÜ Pomza Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gündüz, pomzanın cari açığı kapatabileceği görüşünde.
 • Türk polisine milli tabanca Emniyet Genel Müdürlüğü ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı arasında milli tabanca için işbirliği protokolü imzalandı.
 • Tank testleri Türkiye`de yapılacak Türk savunma sanayiinin en büyük özel sermayeli şirketi Otokar, Türkiye’nin ilk Tank Test Merkezi’ni kurdu.
 • Yerli turbojet motoru üretecek Kale Havacılık, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Türkiye’nin ilk yerli ‘turbojet motoru’nu üretmek için imzayı attı. 48 ayda tamamlanacak proje için 25 milyon dolarlık harcama yapılacak. Motor, halen motoru Fransa’dan ithal edilen TÜBİTAK’ın geliştirdiği Som Seyir Füzesi’nde kullanılacak.
 • Türkiye ATAK`ına kavuşuyor Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, Türk ve İtalyan firmalarının ortak üretimi olan ATAK (T129) taarruz helikopterinin ilk teslimatının bu yılın Nisan ayında gerçekleşeceğini söyledi.
 • Otokar 12,5 milyon dolarlık sipariş aldı Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi AŞ, 12,5 milyon dolar tutarında yeni sipariş aldığını bildirdi.
 • Milli tanka milli motor Türk milli tankı Altay için kolları sıvayan Savunma Sanayii Müsteşarlığı, milli imkanlarla motor üretilmesi için düğmeye bastı.
 • Yerli helikopter 5 yıl içinde havalanacak Savunma Sanayii Müsteşarlığı Helikopter Programları Daire Başkanı Köksal Liman, Özgün Helikopter Projesi için karar alındığını, helikopterin nasıl yapılacağı konusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 • Görünmez ordu geliyor Dünyanın en büyük ikinci savunma sanayi şirketi olan BAE Systems, özellikle tank ve benzeri kara muharebe taşıtlarını düşman saldırılarına karşı “görünmez” kılacak kızılötesi kalkanı başarıyla test etti.
 • Türkiye`nin ilk akıllı bombası Makina Kimya Enstitüsü`nün (MKE) ürettiği ve TÜBİTAK`ın geliştirdiği Türkiye`nin ilk akıllı güdümlü uçak bombası İDEF 11 Savunma Sanayi Fuarı`nda Türk Hava Kuvvetleri`ne ait F16 savaş uçağının üzerinde tanıtıldı.
Toplam 4 sayfa mevcut
1 2 3 4
Anketler
Kurumsal
E-Bülten Üyeliği
Ad Soyad :
Email :
Firma Adı :
Son Yorumlananlar
» Enerji» Endüstriyel İletişim » Pano » Endüstriyel Yazılım
» Kontrol Cihazları » Kontrol Sistemleri » Mekatronik » Sensör
» Sürücü » Emniyet Çözümleri » Kontrolör » Makine
» Makina Emniyeti » Pnömatik » Hidrolik » Motor
» Elektrik » Barkod » Paslanmaz » Çelik
» Demir » Vinç » Taşıma Üniteleri » Kaldırma Üniteleri
» Demir Yolu » Konveyör » Robotlu Üretim » Robotik Otomasyon
» İç Lojistik » Kaynak» Lazer Kesim » Yenilenebilir Enerji