Yoğun bir Mart ayı bizleri bekliyor. Sektör için büyük önem taşıyan Uluslararası Taşıma, Depolama, İstifleme ve İç Lojistik Fuarı WIN CeMAT EURASIA, 16 - 19 Mart tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. ST Depolama Çözümleri Dergisi olarak katılacağımız fuarda siz değerli okuyucularla görüşmeyi heyecanla bekliyoruz.

Kapak konumuz Makina Yan Sanayi ve El Aletleri’nde İ.Mak Redüktör ve Akdemir Makina’nın depolarını ziyaret ettiğimiz sırada akıllı sistemleri kabullenmiş ve ileriki dönemde de bu sistemlerden bolca yararlanmayı sürdürecek iki bilinçli firma ile karşılaştık. Haber çalışmaları sürecinde sektördeki firmaların otomatik depolamaya karşı yaklaşımlarını ele aldığımızda, çok az firmanın akıllı sistemlerden yararlandığını gördük. Bu açığın kapatılması ve verimin attırılması için daha çok çalışılması gerektiğini gözlemledik. Böylece yatırım bilincini arttırmak adına, Mart sayımızda Danışman bölümüne tekrardan yer vermeye başladık. PwC Türkiye Yönetim Danışmanlığı Operasyonel Mükemmellik Hizmetleri Kıdemli Müdürü Dr. İsmail Karakış ile yaptığımız verimli sohbetimizde, firmaların otomatik depolama sistemlerine yaklaşımlarını uzman bakış açısından dinledik. Gerçekleştirdiğimiz bu keyifli sohbet umarız ki yatırım yapmayı düşünen firmalar için bir yol gösterici olur.

Sektörün önemli etkinliği WIN CeMAT EURASIA Fuar’ını özel dosya konusu olarak belirleyerek, bu yıl fuara katılım yapan firmaları sayfalarımıza taşıdık. Lodamaster, Madosan, Solidlas, Trilogiq ve Yalın Endüstri ile fuara dair görüşlerini ve bu yıldan beklentilerini öğrendik. 

Özel proje bölümümüz de ise iki firmaya yer ayırdık. CNC plazma pazarında lider firmalardan Ajan CNC’nin ve otomatik depolama çözümleriyle dikkat çeken Kardex Remstar’ın birlikte gerçekleştirdikleri depo uygulamaları birçok firmaya örnek teşkil edecek şekilde. İki firmanın bu ortak çalışmasının yeniliklerini inceledik. Ali Raif İlaç Sanayi henüz akıllı sistemlerden tam anlamıyla yararlanmıyor, ancak firmanın ileri görüşlü yapısı geleceğe yönelik yatırım planlarında yön veriyor.

Unutmayın; bütün büyük işler, küçük başlangıçlarla olur.

Yorumlar

Yorumunu yaz