Full Otomasyonla Yetişen Ürünler

Bir tarım ülkesi olan Türkiye, ürünlerini geliştirmek adına son yenilikleri yakından takip ediyor. Diğer sektörlerle karşılaştırdığımızda Tarım, otomatik sistemlerden yararlanılması gerektiğinin farkında ve sistemleri kullanmaya oldukça yatkın. Bu yatkınlıkta devletin katkısı da oldukça hissediliyor. Üretim arttıkça depolama alanları da çoğaldığından, sektörün otomasyondan yararlanması zorunlu hale getiriliyor. Böyle full otomasyonlu lisanslı depolar son dönemde öne çıkarak, sektörde hız ve sağlıklı ürün depolama katıyor.

***

Danışman bölümümüzden ağırladığımız Oruç Kaya, depolarda otomasyon yatırımları dışında çalışanların da önemine değindi. Çalışma şartları elverişli olduğunda, akıllı sistemler daha verimli kullanılacağını söyleyerek bu noktaya dikkat çekti.

Tarım, Tahıl ve Yem depolarını kapak bölümümüzde işleyerek, sektördeki depo kullanımlarını masaya yatırdık. Aslidaş, Kainat Depoculuk, Çöğenler Yem ve Tümen Tarım bu ayın konukları. Firmaların tesislerini ziyaret ederek ürünleri nasıl depoladıklarına yakından şahit olduk.

Dosya bölümümüzü kapak konumuzla orantılı olarak Silo Sistemleri ve Forkliftler şeklinde belirledik. ABP TDS Taşıma ve Depolama Sistemleri, AKY Technology, Still Arser, Global İş Makinaları ve Baykon’un sundukları yeni ürünlerden ve bunların firmalara olan faydalarını öğrendik.

***

Unutmayın; bütün büyük işler, küçük başlangıçlarla olur. 

Yorumlar

  1. Emre Mete
    2 Ocak 2009
    Reply

    Mevcut ağrı kesicilerin başta mide olmak üzere çok sayıda yan etkileri olduğu malum. Şiddetli ağrılar için de verim alamadığımıza göre her evde söğüt ağacı mı bulundursak acaba :)

Yorumunu yaz