Yatırımlarımız Sürüyor

Yatırımlarımız Sürüyor

Atlaspool Havuz Ekipmanları Genel Müdür Yardımcısı Volkan Köklü, Ar-Ge çalışmalarına önem verdiklerini belirterek yatırıma ve yeni ürün projelerine hiç ara vermeden devam ettiklerini ifade ediyor.

Sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Atlaspool Havuz Ekipmanları, dün olduğu gibi bugünde hedef kitlesine başarılı çözümler sunmaya devam ediyor. Atlaspool Havuz Ekipmanları Genel Müdür Yardımcısı Volkan Köklü sorularımızı cevapladı.

Müşterilerinize hangi ürün ve çözümlerinizle hizmet veriyorsunuz?

Atlaspool Havuz Ekipmanları olarak, her türlü yüzme havuzu, süs havuzu, yapay göletler, sauna ve spa yapımında kullanılan filtrasyon, kaplama ve izolasyon, temizlik ve kullanım aksesuarları, havuz dezenfeksiyon kimyasalları ve otomatik kontrol ünitelerinin üretimi ve temini konusunda müşterilerimize hizmet veriyoruz. Aynı zamanda talep edildiği takdirde mühendislik hizmetleri de veriyoruz.

Havuz, başlangıcından itibaren titizlikle yürütülmesi gerekilen bir süreç. Firmanız bir projenin yapımı sürecinde nasıl bir yol izliyor?

Esas işimiz ekipman üretimi ve pazarlamasıdır. Ürettiğimiz malzemeler insan sağlığını direkt etkileyecek bir alanda kullanıldığından üretim süreci ve ürünlerimizin kullanımı esnasında olabilecek tüm aksaklıkları ortadan kaldırmak amacıyla kendimizi hep daha iyisi için motive ediyoruz. İşimiz insan sağlığını ve ekolojik dengeyi direkt etkilediğinden, minimum da olsa hata kaldırmıyor.  Dünya standartlarında bir havuz yapılabilmek için Atlaspool olarak; hammadde temininden üretime, sevkiyattan montaja kadar ürünlerimizi tüm süreçte yakından takip edip, gerektiğinde hemen reaksiyon göstererek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya çalışıyoruz. Sizinde malumunuz havuz sektörü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok gelişti. Buna bağlı olarak, teknolojik gelişmeler ve internet kullanımının yaygınlaşması müşteri portföyünü en üst seviyeye çekerek bilinçli kullanıcıların sayısını artırdı. Artık insanlar havuz yaptırmaya karar verdiğinde havuzu hangi amaçla, ne zaman ve ne sıklıkta kullanacaklarını belirleyerek geliyor. Toplum bilincinin gelişmesiyle,  insanların rekreasyon faaliyetlerini önceden planlayıp, minimum maliyet, maksimum fayda temelinden yola çıkarak, alabilecekleri en iyi hizmeti almaya çalıştıklarını çok rahat gözlemliyoruz. Müşterilerimiz de bu istekler ve beklentileri karşılamak için sektördeki tüm yenilik ve gelişmeleri yakından takip ediyor.  Atlaspool olarak bizim, bu gelişmelerin dışında kalmamız söz konusu değil. Tam tersine hedefimiz sektöre öncülük etmektir.  Sektörümüz ekipman ve kimyasal konusunda artık tamamen dışa bağımlı değildir. Standartlara uygun yüksek kaliteli malzemeler, artık Türkiye’de üretilip tüm dünyaya ihraç ediliyor.  Atlaspool, genç ve dinamik kadrosuyla, ürün kalitesi ve satış sonrası destek politikasıyla rakipleri arasından çok çabuk sıyrılarak liderliğe doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

Sizce ülkemiz inşaat yatırımcıları ve mimarlar sektörünüzde yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor mu? Yatırımcıların havuz konusunda dikkat etmesi gereken hususlar neler?

Ülkemizdeki inşaat yatırımcıları, mimar ve mühendisler sektörümüzü, fuarlar, seminerler ve internet aracılığı ile yakından takip ediyor. Sektörümüze olan ilgileri her geçen gün artmakta ve biz bundan mutluluk duymaktayız. Eski müteahhit anlayışı ( yap - sat – kurtul ) artık günümüzde kalmadı. Müteahhit şahıs yada firmalar, yaptıkları tüm projeleri teslimden sonra bile yakından takip etmektedir. Bu nedenle üretici olarak üzerimize düşen görevlerin bilincinde malzeme ve hizmet kalitemizi daima en üst düzeyde tutmaya gayret ediyoruz. Yatırımcıların dikkat etmesi gereken pek çok husus var; fakat en önemlisi yapılan veya yapılacak olan havuzun standartlara uygun olup olmamasıdır. Dezenfeksiyon ve filtrasyon sistemi kapasitesinin, kullanım amacına uygun olması, uygulayıcıların gerekli eğitim ve yetkinliğe sahip olması başlıca önem arz eden konulardır. Tabii bunu herkesin bilmesi ya da anlaması mümkün olmadığından biz Atlaspool olarak bize başvuranlara elimizden geldiği ölçüde yardımcı oluyoruz.

Yakın zamanda yeni bir yatırımınız ya da ürün proje çalışmanız olacak mı?

Yatırımlarımıza ve yeni ürün projelerimize hiç ara vermeden devam ediyoruz. Ar-Ge en önem verdiğimiz departman. Ürünlerimizin kalitesi ve verimliliğinin yükselmesi, kullanım ömrünün uzaması ve bununla birlikte maliyetlerin düşürülmesi hepimizin ortak kazancı olacaktır. Ayrıca, tüm dünyadaki sektörel gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip edip kendimizi daha ileri taşımanın farklı yollarını arayışımız devam ediyor.  Bayii ve müşteri ağımızla da neredeyse tüm dünyaya malzeme temin ediyoruz.

2016 yılında pazarda nasıl bir strateji izleyeceksiniz?

2016 yılında tüm dünyada hissedilen ekonomik sıkıntıların ülkemizde çok az hissedilmesi elbette bizi memnun etti. Fakat havuz sektörünün farklı bir yapısı var. Ekonomik sıkıntı söz konusu olduğunda bundan ilk olarak sektörümüz zarar görüyor. Çünkü havuz, sauna ve spa ilk vazgeçilenler arasında… “Olmasa da olur’’ gibi düşünülüyor. İşimizin aslı, insanların sağlıklı ortamlarda dinlenmelerini ve eğlenmelerini sağlamak. Ama kriz anında bu faaliyetler ertelenebilmektedir. Ayrıca inşaat firmalarının havuz, sauna, spa gibi işleri hep en son ana bırakması sektörümü olumsuz etkilemekte ve maliyetleri yükseltmektedir. Bu gibi olumsuzlukların dışında işimizi severek en iyi şekilde yaptığımız konusunda kendim ve çalışanlarımız adına inancımız tam... Atlaspool yılın ilk yarısı daha yeni bitmesine rağmen 2016 yılı hedeflerini gerçekleştirmiş olmanın rahatlığıyla yeni hedeflerine doğru ilerleyip,  yeni hizmet noktaları arayışını devam ettirmektedir.

Fonksiyonun yanı sıra görsellikte havuz sektöründe önemli. Son yıllarda farklı efeklere sahip havuz çalışmaları dikkat çekiyor. Sizce sektörde ileriki süreçte hangi gelişmeler yaşanacak?

Daha önce de belirttiğimiz gibi bilinçli müşterilerin çoğalması alışıla gelmiş havuz tiplerinin yerine yenilerinin geçmesine neden olmuştur. Kare, dikdörtgen veya dairesel havuzlara artık amorf şekil havuzlar, gitar şekli havuzlar, dalga ve sörf havuzları, macera duşları, tuz odaları, buhar odaları, buz odaları, yapay kumsallar ve biyolojik gölet projelerini de sıklıkla görmeye başladık. Bu nedenle sektörümüzde, en alt kademeden en üst kademeye kadar herkes değişime ve gelişmeye açık olmalı, çok çabuk reaksiyon gösterip öne geçmelidir. Bu şekilde inanıyorum ki sektörümü gün geçtikçe daha da ileriye gidecektir.  Atlaspool olarak sektörümüzü daha ileriye taşımak için üzerimize düşen görevin bilincindeyiz. Yeni ürün gamımızla, dinamik yapımızla, bayii ve müşterilerimizle birlikte sektörümüze öncülük etmek için var gücümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz.   

 

 

 

Yorumlar

Yorumunu yaz