Trafo Sektörüne 700 Bin Euro Yatırım

Trafo Sektörüne 700 Bin Euro Yatırım

Hindistan’da bobin sargı makinaları üreten markanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Ares Trafo, 2016 yılının son çeyreğinde özel bir yatırıma imza atarak trafo sektörüne hız kazandırmaya hazırlanıyor. Fabrikasının 1000 metrekarelik alanını bu iş için ayıran ve 700 bin Euro yatırım yapan Ares Trafo, trafoların bobin sarma işini en hızlı, kaliteli ve seri şekilde tamamlayacak.

 

Ares Trafo, Uygun Torna ismiyle 1974 yılında başladığı ticari hayatına yenilikler katarak devam ediyor. 2005 yılından beri trafo sektörüne hizmet veren marka, ayrıca Hindistan’da bobin sargı makinaları üreten markanın da Türkiye distribütörlüğünü üstleniyor. 2016 yılının son çeyreğinde 700 bin Euro makina yatırımı gerçekleştiren Ares Trafo, trafonun kalbi sayılan bobin sargı işlemini fason olarak gerçekleştirecek. Markanın yeni yatırımını ve yeni dönem hedeflerini konuşmak için bir araya geldiğimiz Ares Trafo Genel Müdürü Mehmet Sancaklı, bu yatırımla birlikte yüzde 15 oranında büyüme hedefi belirlediklerini ve ilerleyen dönemlerde yeni fabrikaya geçmeyi planladıklarını söylüyor.

 

Ares Trafo’nun 2016 yılında gerçekleştirdiği makina yatırımını anlatabilir misiniz?

Trafoların bobin sarma işi yani trafoların kalbini oluşturan kısmı en uzun süren bölümdür. Bunu Türkiye’de fason olarak dışarıya yapan hiçbir firma yok. Bizde bu nedenle trafo bobin sarma kısmı için bir yatırım gerçekleştirdik. Şu an iki adet folyo makinası, üç adet yüksek gerilim sargı makinası alarak yaklaşık 700 bin Euro yatırım yaptık. Bir Trafo firması çok yüklü bir iş aldığı zaman bobin sarma işini proje bazlı olarak biz tamamlayıp kendilerine teslim edeceğiz. Sargı makinaları distribütörlüğümüz olduğu için makinaları temin etmemiz kolay oldu. Bu proje sayesinde üretim yerini showroom olarak kullanabileceğiz ve sektöre makinaların nasıl çalıştığını ve kalitesini rahatlıkla anlatabileceğiz.

 Haberin Tamamı ST Elektrik Enerji Dergisi'nin Kasım 2016 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz