GES Projelerinde Güvenlik Teknolojisi

GES Projelerinde Güvenlik Teknolojisi

Güvenlikte bilgi lideri Securitas, enerji sektörüne yönelik çözümlerini sunmaya devam ediyor. Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın, “Enerji sektöründe özellikle de güneş enerjisi santrallerinde yatırım maliyetleri oldukça yüksek. Elemanlı güvenliğe entegre ettiğimiz teknolojik çözümlerimiz ile riski azaltıp, bu konudaki uzmanlığımızı ortaya koyuyoruz” diyor. 


Güneş enerjisi santrallerinde en önemli güvenlik risklerinin panel ve malzeme hırsızlığı, panel tahribatı ve yerel halkın baskısı olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Akalın, “Santrallere risk analizleri yapıldıktan sonra anahtar teslimi çözümler sunuyoruz. Uzaktan izleme çözümleriyle maliyetlere düşürülürken, akıllı kameralar sayesinde riskler önceden tespit edilerek önlemler alınıyor. Bu çalışmaları yaparken şirketimizin bu konudaki uzmanlığı ve know how’ından yararlanıyoruz. Hem riski hem maliyeti minimize ediyoruz” diyor. Akalın ile Türkiye’nin enerji sektöründe yaşanan güvenlik sorunlarını ve markanın geliştirdiği teknolojik önlemleri konuştuk.  


Securitas enerji sektöründe nasıl faaliyete başladı? Yapısını anlatabilir misiniz? 

Securitas uzun yıllardır bu sektörün öncü firmalarından biridir. Enerji ile ilgili konuşmak gerekirse Securitas’ın temel prensibinde sektörde uzmanlaşma mantığı yer alıyor. Uzmanlaşmayı bu sektör içerisinde kritik segmentler, gelişimler ve hedefler belirleyerek yapabilirsiniz. Securitas markası da tam da bu noktada enerji, denizcilik, havacılık gibi ilgili segment bölümleri yaratarak uzmanlığını artırmış. Bu bölümlerin başına ise o sektörde 15 yıl faaliyet gösteren kişileri getirmiş. Securitas, enerjiyle güvenlik sektörünü örtüştürerek yatırımcıların beklentilerini, enerji sektörünün ihtiyaçlarını, güvenlik açısından sunulacak hizmetleri masaya yatırdı. Enerji sektörüne farklı bir bakış açısını getirdiğini düşünüyorum. Yeniliklere ve gelişmelere açık bir firma olduğu için oldukça hızlı bir yapıya sahip. Özellikle güvenlik sektöründeki teknolojik gelişmelere öncülük ediyor. Hem Türkiye’deki hem de dünyadaki finansmanı çok yüksek olduğu için arka planda çok çaba ve para harcayabiliyoruz. Enerji sektöründe rüzgar, hidroelektrik, güneş, doğalgaz, elektrik dağıtım, jeotermal gibi tüm alanlarda hizmet verdiğimiz yatırımlar bulunuyor.    

 

Haberin Tamamı ST Elektrik Enerji Dergisi'nin Ekim 2016 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz