Hedefi Biyogaz Tesisleri Kurmak

Hedefi Biyogaz Tesisleri Kurmak

Enerji verimliliği danışmanlığı sektöründe faaliyet göstermek amacıyla 2012 yılında Ekosmart ismiyle yola çıkan dört ortak, bugün Türkiye’nin büyük firmaları için Verimlilik Artırıcı Projeler (VAP) geliştiriyor ve enerji etüdü çalışmaları yapıyor. Ekosmart Enerji, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından sanayi alanında yetkilendirilmiş 14 adet Enerji Verimliliği Danışmanlık Şirketinden (EVD) birisidir. Enerji verimliliği alanı yanında bir diğer uzmanlık alanları ise Biyogaz Enerji Santralleridir. Bu hedefine ulaşmak için geçtiğimiz yıl 5 milyon TL yatırım bedeliyle Kocaeli’nde biyogaz enerji santralini devreye almış. Toplam kurulu gücü 700 kWh olan santral ile ortalama 1.500 hanenin enerji ihtiyacını karşılıyor. Ekosmart Enerji, 2017 yılında büyük bir holdinge biyogaz santrali kurmak için kolları sıvayacak. 

Ekosmart Enerji’den Kocaeli’ne Biyogaz Santrali

Yeni dönemde enerji verimliliği ile ilgili müşteri potansiyelini artırmayı ve çalıştığı holdinglerle işbirliğini devam ettirmeyi hedefleyen Ekosmart Enerji, Biyogaz Santrali konusunda danışmanlık faaliyetlerini sürdürmeyi planlıyor.

Enerji verimliliği danışmanlığı sektöründe faaliyet göstermek amacıyla 2012 yılında kurulan Ekosmart Enerji, o tarihten beri sanayi kuruluşları için enerji verimliliği çalışmaları gerçekleştiriyor. Ayrıca Kocaeli’nde hayata geçirdiği Biyogaz Santrali ile de Türkiye’nin elektrik ihtiyacının karşılanmasında katkıda bulunuyor. Yaptığı projeleri ve firmalara verdiği hizmetleri konuşmak için bir araya geldiğimiz Ekosmart Enerji Satış Müdürü Mehmet Önder SERT, enerji konusunun Türkiye için oldukça önemli olduğunu ve biyogaz santralleri ile enerjideki dışa bağımlılığımızın önemli ölçüde azalabileceğini söylüyor. 

Haberin Tamamı ST Elektrik-Enerji Dergisi'nin Mart 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz