Endüstri 4.0’a Olan İlgi en Büyük Motivasyon Kaynağı

Endüstri 4.0’a Olan İlgi en Büyük Motivasyon Kaynağı

Dile kolay, otomasyon dünyasının beş dev markasından üç tanesinde geçirilen zamanla birlikte toplamda 15 yıllık bir bilgi birikimi ve uygulama tecrübesi… Ardından fabrikaların ve üretimin giderek dijitalleşeceği yeni bir dönemin sinyalleri ile birlikte alınan önemli bir karar… Sektörün tecrübeli isimlerinden Tamer Yiğit, uzun soluklu kurumsal hayattan sonra eşi ve yakın bir arkadaşının kurduğu ICC Elektronik firmasında Endüstri 4.0 Konsept Danışmanı olarak fabrikaların geleceğine ışık tutmak için çalışmalarına başladı. Tamer Yiğit, Endüstri 4.0’a olan ilginin en büyük motivasyon kaynakları olduğunu söylüyor. 

Endüstri 4.0 hakkında herkesin bir parça bilgiye sahip olduğunu ama tam olarak kimsenin konuya hakim olamadığını ileten Tamer Bey ve bu yeni kararı doğrultusunda birlikte yol aldıkları Progea Srl. Uluslararası Satış Müdürü Sergio Somaschini ile bir araya gelerek ICC Elektronik bünyesinde Endüstri 4.0 kapsamında sunacakları yenilik ve çözümleri konuştuk.

ICC Elektronik’e geçişiniz hayırlı olsun. Neden ICC? Bu markaya geçiş sebeplerinizi ve kısaca çalışmalarınızı anlatır mısınız? 

Tamer Yiğit:  15 yıllık kurumsal bir yaşamdan sonra kendi şirketimize geçtik. Pazardaki 5 dev markadan 3ünde çalışma şansı bulmuş birisiyim. 

Omron, Siemens ve ABB Bursa bölge ofislerinde çalıştıktan sonra, 2011 yılında bir İtalyan şirketin Türkiye ofisini kurmak için İstanbul’a yerleşmiştim. 5 yıllık çalışma süresinden sonra 2016 yılında ABD’nin en büyük sensör üreticisinin Türkiye ofisinin yöneticisi oldum. 2016 yılının başında eşim Gökçe Coşar ile Bursa’daki ortağı, aynı zamanda FRM Otomasyon’un sahibi Ferruh Mesenizli’nin kurmuş olduğu ICC adındaki şirket özellikle endüstriyel PC alanında ilerliyordu. Dünyanın en önemli bilgisayar ürünleri üreticisi ASUS grubuna ait AAEON markalı endüstriyel PC’lerini tek temsilciliğini, yine IBASE adlı Tayvan’ın en büyük bilgisayar ana kart üreticilerinden birisinin temsilciliğini yapıyorlardı.  

Haberin Tamamı ST Otomasyon Dergisi'nin Mayıs 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz