Rekabet Avantajı Sağlayacak Alanlarda Çok iyi Olunmalı

Rekabet Avantajı Sağlayacak Alanlarda Çok iyi Olunmalı

ABM Greiffenberger Türkiye Ülke Müdürü Makina Mühendisi Cenkay Angıç: Her alanda “iyi” olmak yerine kullanıcıya farkındalık ve rekabet avantajı sağlayacak alanlarda “çok iyi” olmak gerekiyor. Bu şirket vizyonunu şahsıma odaklarsam "Liderliğin temelinde hızlı ve doğru karar alabilmek yatar" diyebilirim. 

Bu ay Tepedekiler bölümümüzün konuğu; başarılı olmak isteyen yöneticilerin, zincirin tüm halkalarını sağlam tutmak için uygun altyapıyı hazırlayıp, verimli bir sistem kurup, sadece sistemi yönetmesi gerektiğini söyleyen ABM Greiffenberger Türkiye Ülke Müdürü Cenkay Angıç oldu. "Sadece çalışanı yönetmeyi tercih ederseniz büyük resmi hiçbir zaman göremezsiniz" uyarısında bulunan Cenkay Bey sorularımızı şöyle yanıtladı.

Öncelikle sektöre girişiniz nasıl oldu öğrenebilir miyiz?

Aslında biraz tesadüfen oldu diyebilirim. Açık konuşmam gerekirse şu anda tecrübemin üst seviyelere çıktığı redüktör konusunu eğitim sürecimde pek fazla duymamış ve görmemiştim.Bu sektöre ilk başladığımda sadece ofis ve evrak işlerini takip ediyordum, kısa bir süre sonra satış mühendisi oldum. Satış departmanında çalışmama rağmen ilk zamanlarda sattığım şeyin aslında ne olduğunu pek de fazla bilmiyordum.

Zamanla tecrübe kazandım ve kendimi geliştirme şansı buldum.Bu aşamada sizin en büyük öğretmeniniz müşterileriniz. Müşteri size soru sordukça öğrenmeye başlıyorsunuz, çünkü soruları cevaplamak için öğrenmek zorundasınız. Önemli olan müşteriye karşı dürüst olabilmek, bilmediğiniz noktaları biliyormuş gibi davranmamak. Arkası nasıl olsa geliyor. Ben yaptığım işi daha iyi nasıl yapabileceğimi en çok sahada öğrenmişimdir.,

Haberin Tamamı ST Otomasyon Dergisi'nin Mayıs 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz