Yenilikçi Sistemiyle Yüzde 40 Enerji Tasarrufu

Yenilikçi Sistemiyle Yüzde 40 Enerji Tasarrufu

STILL ARSER, değişen dünya trendlerini takip ederek maliyetleri düşürmek ve yüksek performans sağlayabilmek adına sektörde birçok yeniliğin öncüsü konumunda bulunuyor. Bunların başında e-care yazılımı, Forkdrive adını verdikleri forklift simülatörü, yüzde 40 oranında enerji tasarrufu sağlayan SES (STILL ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ) projesi gibi yenilikler geliyor. 

Alman forklift üreticisi Still, gelişen Türkiye pazarındaki konumunu güçlendirmek amacıyla 2013 yılında Arkas Holding bünyesinde bulunan Arser ile güçlerini birleştirdi. Birleşme sonrası Still Arser adını alan firma, hâlihazırda Koç Holding, Philip Morris, BSH Ev Aletleri, CMS Jant, Vestel gibi yaklaşık 150’nin üzerinde büyük firmaya kiralama çözümleri sunuyor. STILL ARSER’in Genel Müdür’ü Metin Şengel forkliftlere getirdikleri yeniliklerden bahsetti.

Sunduğunuz yeniliklerle neleri hedefliyorsunuz?

Dünyadaki trendlere baktığımızda aslında her ürün benzer özellikler taşıyor. Bu noktada önemli olan sektörde farklılaşarak müşterilere çeşitli faydalar sunabilmek. Çünkü dünya genelinde iş yapma şekilleri tamamen değişti. O yüzden müşterilere farklılıklar sunmak, kalıcı olabilmek açısından çok önemli. Biz süreci makinenin satın alınmasıyla bitirmiyoruz, müşterilerimize makineyi nasıl yönetecekleri konusunda makine ömrü boyunca maliyetlerini nasıl düşük tutabilirler şeklinde danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ürünleri verimli bir şekilde yönetmenin anahtarını sunuyoruz ve bu da Planlı Bakım, Garanti Uzatma Paketleri, Full Servis, Sigorta Satış ve Hasar Danışmanlığı, Periyodik Kontrol, İş güvenliği Eğitim Hizmetleri, Teknik Eğitim, Yedek Parça, Filo Takip Sistemi şeklindeki hizmetlerimizin uzman kadromuz ile yerinde saha fizibilite çalışmaları yapılarak müşteriye uygun olanının sunulmasıdır. Tabi bunlar sadece yalın bir makine ve hizmet operasyonu olarak bakmamak gerek. Teknoloji geliştikçe her şey mobilize oluyor. Dolayısıyla değişime uyum sağlamanız, sürekli kendinizi yenilemek anlamında aksiyonlar almanız gerekiyor.

Intralojistik Sistemler ile de müşteriye özel çözümler bulmak da hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Entegre yaklaşımımız ile planlamadan uygulamaya yenilikçi ürünler ve özel çözümleri tek bir kaynaktan sunabiliyoruz.

Haberin Tamamı ST Proses Otomasyonu Dergisi'nin Mayıs 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz