Türkiye’de Üretim için Yatırım Yapıyor

Türkiye’de Üretim için Yatırım Yapıyor

Ticari araçlar sektöründe dorse, çekici ve otobüs uygulamalarının lider tedarikçilerinden SAF-HOLLAND, Türkiye’deki ilk üretim tesisini hizmete açtı. Almanya merkezli şirket, 5 milyon avroluk yatırım ile Türkiye’deki pazar payını artırmak üzere Düzce’de üretime başladı. 

Yıllık ortalama 1 milyar 42 milyon avroluk satış hacmi ve 3 bin 200’ün üzerinde istihdam kapasitesiyle dorse, çekici ve otobüsler için aks bağlantılı sistemler ve bileşenlerinin lider üreticilerinden SAF-HOLLAND, Düzce’deki yeni üretim tesisinin kapılarını açtı. Tesisin açılışı SAF-HOLLAND CEO’su Detlef Borghardt, EMEA Bölge Başkanı Alexander Geis ve SAF-HOLLAND Türkiye Genel Müdürü Bilal Azizoğlu’nun ev sahipliğinde kamu ve özel sektörden üst düzey katılımla gerçekleşti. 

SAF-HOLLAND ürün ailesi, treyler ve semitreyler için komple aks grupları, dorse ayakları ve king pin gibi kritik ürünlerin yanı sıra çekiciler için beşinci teker, ağır kamyon ve otobüsler için havalı süspansiyon sistemleri gibi çözümleri kapsıyor.

“KOMŞU PAZARLARA TÜRKİYE MERKEZLİ İHRACAT HEDEFLİYORUZ”

2020 yılı stratejileri doğrultusunda Türkiye’nin kendileri için önemine değinen SAF-HOLLAND CEO’su Detlef Borghardt açıklamasında “SAF-HOLLAND olarak 2020’ye kadar belirlediğimiz büyüme stratejimizde yeni pazarların önemi büyük. Dünya geneline bakıldığında, sunduğumuz her ürün grubunda ilk üç tedarikçi arasında yer almaktayız. Avrupa’da aks sistemlerinde genel pazar payımız yüzde 40’ların üzerindedir. Türkiye’deki araç üretimine bakıldığında ise yüzde 25’lik bir pazar payına sahibiz. Türkiye’deki pazar payımızı artırabilmek, müşterilerimize daha yakın olmak, ürün ve hizmetlerimizi hızlı sunabilmek, orta vadede de komşu pazarlara Türkiye merkezli ihracat yapmak üzere yeni tesisimizi faaliyete geçiriyoruz. Türkiye, bizim için Avrupa ve Orta Doğu pazarları arasında önemli bir köprü ve bu bölgede yaptığımız yatırım doğrultusunda büyük fırsatlar   görüyoruz.” dedi. 

Haberin Tamamı ST Makina Dergisi'nin Mayıs 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz