Çatı Üzeri GES Projesi Geliyor

Sektörünün lider isimlerinden biri olan Dönmez Debriyaj, yeni fabrika yatırımıyla hem verimliliğini hem de üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor. 2018 yılında tamamlanması planlanan bina, tamamen “Yeşil Fabrika” anlayışı ile tasarlanıyor. Dönmez Debriyaj, Çatı üzeri GES projesiyle de elektrik ihtiyacının yüzde 60’ını güneşten elde etmeyi hedefliyor. 

“Kendi Elektriğimizi Üretmeyi Hedefliyoruz” 

Üretim faaliyetlerine 25 bin metrekarelik yeni fabrikasında devam etmek için çalışmalarına hızla devam eden Dönmez Debriyaj, “Yeşil Fabrika” konseptini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Dönmez Debriyaj, çatı üzeri GES projesiyle kendi elektriğini kendisi üretmeyi planlarken elektrikle çalışan tüm makinalarını da yenilemeyi hedefliyor.

Sektörünün lider isimlerinden biri olan Dönmez Debriyaj, 1986 yılından beri İzmir’de üretim faaliyetlerine devam ediyor. Yeni fabrika yatırımı için yoğun bir süreç içerisine girdiklerini belirten Dönmez Debriyaj’ın Bina, Sanayi ve Enerji Yöneticisi Cumali Ertaş ile İzmir’de bir araya geldik. Ertaş, yeni fabrika yatırımıyla hem verimliliklerini hem de üretim kapasitelerini artırmak istediklerini söylerken çevreci anlayışlarını unutmadıklarının da altını çiziyor. Ertaş ile Dönmez Debriyaj’ın yeni fabrika yatırımlarını, enerji tasarrufuna yönelik projelerini ve üretim süreçlerini konuştuk. 

Haberin Tamamı ST Elektrik-Enerji Dergisi'nde