Kablosuz Haberleşmedeki Gücü ile AGV

Kablosuz Haberleşmedeki Gücü ile AGV'lerin Hizmetinde

Banner’in kablosuz haberleşme konusundaki güçlü altyapısı, bir AGV’nin çalışması için ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri sağlar.

İnsansız taşıyıcılar (AGV), fabrika ortamlarında üretimin hızını ve sürekliliğini sağlamak için kullanılan en pratik yöntemlerden biridir. Genellikle zemin üzerindeki bir çizgiyi takip ederek çalışan bu araçlar farklı istasyonlardan gelen iş emirlerine göre hareket eder ve üretilen yarı mamüllerin bir noktadan diğer bir noktaya güvenle ve hızlı bir şekilde taşınmasını sağlar.

AGV’nin işleyişi sırasındaki en kritik nokta hangi istasyondan hangi iş emrinin geldiğini tespit etmek ve hareketini bu noktaya doğru sürdürmektir. AGV’ler sürekli hareket halinde olduğu için, kablolu bir haberleşme söz konusu değildir. Kullanılması gereken haberleşme sistemini endüstriyel ortamlarda kullanılmaya uygun, ortamdaki diğer bozuculardan etkilenmeyecek kapasitede, ortamdaki diğer haberleşme sistemleriyle karışmayacak yapıda ve çalışma alanının alanının her noktasında sinyal kaybı oluşmadan haberleşebilecek güçlü bir altyapıya sahip olması gerekir. 

Haberin Tamamı ST Depolama Çözümleri Dergisi'nin Temmuz 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz