Endüstriyel Siber Güvenlik Yazılım Liderini Bünyesine Kattı

Endüstriyel Siber Güvenlik Yazılım Liderini Bünyesine Kattı

Endüstriyel tesislere ve kritik alt yapılara karşı giderek artan tehditleri engellemeye  yönelik endüstriyel siber güvenlik olanakları genişliyor. 

Honeywell endüstriyel siber güvenliğe yönelik güvenlik yönetimi çözümleri ve teknolojileri tedarikçisi özel bir şirket olan Nextnine’ı satın aldığını duyurdu. Nextnine’nın sektör lideri güvenlik çözümleri ve güvenli uzaktan hizmet özelliklerinin eklenmesi, Şirketin mevcut inovatif siber güvenlik teknolojileri ürün ve hizmet grubunu zenginleştirerek Honeywell'in Ağa Bağlı Tesis (Connected Plant) siber güvenlik müşteri tabanını önemli ölçüde artıracak.

Nextnine’nın en önemli teknolojisi olan ICS Shield, endüstriyel tesisleri siber güvenlik saldırılarından korumakta ve varlıkların uzaktan izlenmesini mümkün hale getirmektedir. Nextnine, Honeywell’in yaygın siber güvenlik portföyünü, petrol ve gaz, kamu hizmetleri, kimyasallar, madencilik ve imalat sektörleri başta olmak üzere, global olarak 6200’ün üzerinde farklı tesiste kullanılan bir çözümle tamamlayacaktır. Daha önce ICS Shield her bir otomasyon sistemi sağlayıcısı için ayrı ayrı uygulanmak zorundaydı ve bu da tek bir müşteri sahasında çoklu ve ayrı kurulum yapılmasını gerektiriyordu. Bu satın almayla birlikte, müşteriler tek bir sistemi dağıtıp işletebilecek ve böylece tüm tesislerini Honeywell’in çoklu çözümleri sağlama konusundaki kanıtlanmış kapasitesiyle basitleştirip daha iyi koruyabilecektir. 

Haberin Tamamı ST Endüstri 4.0 Dergisi'nin Ağustos 2017 Sayısında