Bobin Devi Robot Yatırımına Hazırlanıyor

Bobin Devi Robot Yatırımına Hazırlanıyor

Sonoco Alcore; kâğıt, film, sentetik elyaf iplik, metal ve inşaat sektörlerindeki müşterilerine bobin ve masura çözümleri ve hizmetleri sunuyor. “Sonoco olarak kendi ürünlerimizin üretimlerine odaklı işler yapmak istiyoruz. Dolayısıyla paketlemeyi otomasyona çevirerek kendi işimiz olan kağıt bobin üretmeye daha fazla odaklanacağız. Paketlemeyi de robotlar yapacak” ifadelerinde bulunan Sonoco Alcore Türkiye Operasyon Müdürü Rıfat Kayapınar sorularımızı yanıtladı.

Tüketici ambalajları, endüstriyel ürünler, koruyucu ambalajlar ve ambalaj tedarik zinciri hizmetlerinin küresel bir sağlayıcısı Sonoco Alcore, yüksek kaliteli, yenilikçi, değer yaratan bobin ve masura çözümlerinde lider olarak tanınıyor.

Sonoco 1899 yılında Amerika Hartsville’de “Southern Novelty Company” isminde kurulan, şu anda tüketici endüstriyel ambalaj ve paketleme hizmetleri sağlayıcısı 6-8 milyar dolarlık global bir üretici. Hartsville merkezli Sonoco 34 ülkede 300'den fazla işlem merkezi, 85 milletlerin müşterilerine hizmet veren, çeşitli endüstriler ambalaj çözümleri üreten global bir firma.Sonoco, Türkiye’de ki faaliyetlerine Tekstil kenti olan 1998 yılında Bursa’da başladı, 2004 yılında doğu bölgesinin gelişmiş sanayi kenti Gaziantep’te 2’nci fabrikasını kurarak Sonoco Ambalaj ismi altında faaliyet göstermeye devam ediyor.

Müşteri memnuniyeti odaklı bir firma olan Sonoco, kaliteye, iş güvenliğine ve çalışanlarının memnuniyetine önem vermektedir. ISO 9001 2015, ISO 14001 ve OHSAS 18001 kalite belgelerine sahip.

Yeni robot yatırımı yapmaya hazırlanan Sonoco Alcore’nin faaliyetlerini Sonoco Alcore Türkiye Operasyon Müdürü Rıfat Kayapınar’dan dinledik.

Haberin Tamamı ST Robot Yatırımları Dergisi'nin Ağustos 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz