Otomatik Tartı Cihazlarında Yeni Dönem

Otomatik Tartı Cihazlarında Yeni Dönem

Geçtiğimiz yıllara kadar önceliğimiz otomasyona yönelik hassasiyeti yüksek, bakım maliyetleri düşük, kaliteli cihazlar üretmekti. Ne var ki değişen ihtiyaçlar özellikle son 5 senede cihazlarımızın otomasyon sistemleriyle kolay entegre olması, uzaktan erişilebilmesi ve sistemin arıza diagnostiğinin de yapılabilmesi gibi özellikleri de içermesi konularına itmiştir. Biz Esit olarak birçok diğer sektöre olduğu gibi otomatik tartım sistemlerine yönelik de sıra dışı ürünler üretmekten son derece memnunuz. Dünya’da Endüstri 4.0 kavramının artık herkesin dilinde olduğu malumunuzdur. Sensör ve cihaz üreticisi olarak biz, bu yeni trendden etkilenmekte ve aynı zamanda ülkemizde Endüstri 4.0’a kendi çapımızda yön vermekteyiz. 

Yeni dönemim gereklilikleri arasında daha yüksek işlemci gücü en temel ihtiyaç olarak ortaya çıkıyor, bununla beraber sensör teknolojisindeki gelişmeler gerçekten olağanüstü seviyelere gelmiş durumda. Artık sensörler daha küçük, daha akıllı, bağlantı kabiliyetleri daha gelişmiş ve çok daha ucuz. Dolayısıyla teknolojiyi yakından takip eden makine üreticisi firmalar için daha akıllı makineler üretmek artık daha kolay.

Biz de Esit olarak otomatik tartı cihazlarımızı yeni ihtiyaçlara yönelik daha fazla teknik özellikle, bağlantı kabiliyetiyle ve geliştirilebilir platformla sunuyoruz. Bu yenilenen tasarımlarımız ürünlerimize Dünya’nın her yerinde kabul gören ve farklı ihtiyaç ve alışkanlıkları karşılayan bir yapı kazandırmış oluyor.

Haberin Tamamı ST Otomasyon Dergisi'nin Ağustos 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz