Kapasitesini Katlayacak Yatırımlar Hedefliyor

Kapasitesini Katlayacak Yatırımlar Hedefliyor

1969 yılından bu yana motor komponentleri tasarlama ve üretiminde ana sanayi araç üreticilerine hizmet veren KIRPART A.Ş. bu sektörde yakaladığı başarıyı, 2003 yılında üretime başladığı alüminyum yüksek basınçlı döküm sektörüne de taşıdı. Günümüzün en son döküm teknolojisi ile çalışmalarını sürdüren KIRPART, yatırımda hız kesmeyecek.

KIRPART alüminyum yüksek basınçlı döküm kapasitesini yükseltecek

Yapılan son yatırımlarla alüminyum yüksek basınçlı döküm kapasitelerinin yıllık yaklaşık 5000 ton seviyesini aştığını belirten KIRPART Dökümhane Müdürü Gökhan Önder, bu kapasitenin önümüzdeki beş yıllık süre sonunda yıllık 10 bin ton seviyesine yükseltmeyi hedeflediklerini açıklıyor.

KIRPART sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Ana sanayi araç üreticileri için binek arabalardan ağır iş kamyonlarına kadar geniş bir yelpazede değişik tip ve karakterde yüksek kalitede su pompaları ve yağ pompaları dizayn edip üreten markanın bir diğer önemli iş kolu alüminyum yüksek basınçlı döküm. Yatırımda hız kesmeyen KIRPART, alüminyum yüksek basınçlı döküm kapasitesini artırmayı planlıyor. Kapasitelerini önümüzdeki beş yıllık süre sonunda yıllık 10 bin ton seviyesine yükseltmeyi hedeflediklerini açıklayan KIRPART Dökümhane Müdürü Gökhan Önder, sorularımızı cevapladı. 

Haberin Tamamı ST Ağır Sanayi Çözümleri Dergisi'nin Ağustos 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz