Gayrimenkul Sektöründe Başarıyı Doğurdu

Gayrimenkul Sektöründe Başarıyı Doğurdu

Kuyaş Gayrimenkul’un hikayesi kuyumculuk sektörünün yeni yapı ihtiyacına cevap verebilmek istenmesiyle başlıyor. Marka doğru hamlelerle kısa zamanda birçok başarılı işe imza attı. Öyle ki inşa ettiği Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası binası ile European Property Awards’de ‘En İyi Ofis Mimarisi’ Ödülüne dahi layık görüldü. Yüzde 100’ü halka açık tek inşaat şirketi unvanına da sahip olan Kuyaş Gayrimenkul’ün yeni hedefi Kuyaş Gayrimenkul Satış ve Pazarlama şirketini kurmak. Kuyaş Gayrimenkul’un gündemindeki projelerden hedeflerine kadar birçok konuyu, Yönetim Kurulu Başkanı Sait Erdal Metiner ile konuştuk.

Bir iş adamı olarak neleri hayal ederek ve hedefleyerek iş hayatınıza başladınız? Gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermeye karar vermenizde ne etkili oldu?

Hedef ve hayali olmayan insanların hayatlarında başarılı olamayacağını düşünürüm. Öncelikle ülkeme, yaşadığım şehre ve bulunduğum sektöre katma değer katmayı hedeflerim. Gayrimenkul sektöründe faaliyete başlama amacımız, kuyumculuk sektörünün ihtiyaçlarına yönelik tesisler inşa etmekti. Kapalıçarşı’daki yapıların yetersiz kalması, sanayileşmenin getirmiş olduğu makine parkurunun orada kullanılamaması ve kuyumculuk sektörünü daha iyi şartlara kavuşturma arzusundan yola çıkarak gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermeye başladık.  

Haberin Tamamı ST İnşaat Ve Malzeme Dergisi'nin Ağustos 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz