Ekstrem Kullanımlar İçin Temassız Etki Prensibi

Ekstrem Kullanımlar İçin Temassız Etki Prensibi

Tam da derin soğuklarda kullanım için birçok kullanıcı temassız etkileme özelliğine sahip sensörlere güvenmektedirler, çünkü bunlarda donmuş nemin pozisyon şalteri gibi elektro manyetik anahtarlama cihazlarının etkisine zarar verme tehlikesi yoktur.

Bu – oldukça spesifik – kullanım alanları için steute “Extreme“ departmanı, Ex manyetik sensörlerde artık yeni bir seri geliştirdi. M 20 çapında silindir şeklindeki bu sensörler -60 °C'ye kadar soğuklara dayanıklıdır ve ilaveten gaz Ex bölgeleri 1 ve 2'de kullanıma uygunluk için ATEX ve IECEx izinlerine sahiptirler.

Böylelikle, örneğin; kuzey kutbu bölgelerinde kurulmuş olan Offshore tesisler veya bu bölgelerde seyir halinde olan gaz tankeri gibi gemilerde kullanım için uygundurlar ve steute buralardan her geçen gün artan bir talep almaktadır.

Temassız etki prensibi bu ekstrem koşullarda kutuların sızdırmazlığını daha kolay hale getirmektedir ve oldukça uzun bir kullanım ömrü tesis etmektedirler: mekanik kullanım ömrü bir milyon anahtarlama aksiyonu üzerindedir ve elektrik kullanım ömrü ise 106 … 109 anahtarlama aksiyonu olarak hesaplanmaktadır. 

Haberin Tamamı ST Ağır Sanayi Çözümleri Dergisi'nin Ağustos 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz