Optimizasyon Süreçleri Uygulamalı Olarak Anlatıldı

Optimizasyon Süreçleri Uygulamalı Olarak Anlatıldı

AVESKON ve PROSCON iş ortaklığı ile Güvenilirlik Merkezli Bakım (RCM) ve Risk Temelli Kontrol (RBI) Çalıştayının ikincisi düzenlendi. 

Proses güvenliği konusunda ülkemiz endüstrisine doğru yatırım kararlarını alabilme, yatırımını koruma ve etkin bakım ve kontrol çalışmaları ile endüstrimizin giderlerinin azaltılması görevlerinde destek olmak amacıyla AVESKON ve PROSCON iş ortaklığı ile Güvenilirlik Merkezli Bakım (RCM) ve Risk Temelli Kontrol (RBI) Çalıştayının ikincisi düzenlendi. Çalıştayın sponsorluğunu TUV Austria, Reliasof ve SPAC üstlenirken, basın sponsorluğunu da Alternatif Yayıncılık üstlendi.

Katılımcılara uygulamalı olarak Güvenilirlik Merkezli Bakım (RCM) ve Risk Temelli Kontrol (RBI) sistemlerinin öğretilmesi hedefiyle yola çıkan organizasyon, 1/3 oranında eğitim ve 2/3 oranında bireysel uygulamalardan oluştu. Özenle seçilen bireysel uygulamalarda Reliasoft'un RCM++ ve RBI yazılımları ile her katılımcı tesisinde bulunan ekipman örneklerinden yola çıkarak kendisi hesaplamalar yaptı.

Organizasyondaki oturumların moderasyonunu sağlayan uzmanlar, proses güvenliği konusunda uzmanlıklarının yanısıra, saha tecrübelerini de katılımcılara aktardı  ve böylece daha etkin bir çalıştay gerçekleşti.

Çalıştaya proses güvenliği konusunda projeler yürüten ve yürütmek isteyen firmalar yoğun ilgi gösterdi. Her 3 ayda bir yapılması planlanan RCM | RBI WORKSHOPS’un üçüncüsü 19-20-21-22 tarihlerinde Eylül ayında düzenlenecek. Daha fazla bilgi için www.rcmrbi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.