Tornada Dijitalleşme Devri

Tornada Dijitalleşme Devri

Dijitalleşme artık tüm firmaların öncelik verdiği bir strateji haline geldi. Firmalar rakiplerinin arasından sıyrılabilmek müşterileri için fark yaratabilmek adına teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor. 

Bilgisayar kontrollü (CNC) takım tezgahlarının satışını yapan Tezmaksan, tüm birimlerinde dijitalleşmeyi ön plana alan firmalardan biri…

ÜRETİMDE DİJİTALLEŞME ADIMLARI: KAPASİTEMATİK 

Makinaların yeterince verimli kullanılmamasındaki etkenlerden biri de eğitimin yanı sıra doğru veri analizi yapılamamasıdır. Tezmaksan da makinaların verimli ve tam performansı ile kullanılabilmesi için araştırma yaparak Ar-Ge ekibi ile yeni bir uygulama geliştirdi. Kapasitematik isimli bu uygulama ile makinanın beyni ile iletişime geçiliyor ve cihazın ürettiği kodlar anlamlı bir hale getiriliyor. Uygulama, yetkililerin internet olduğu herhangi bir yerden laptop, tablet veya akıllı telefon kullanılarak makinalara uzaktan bağlanma olanağı tanıyor. Uygulamayı kullanan bir kişi makinalarının kaç devirde çalıştığı, o ana kadar kaç parça işlediğini, neden durduğunu, ne kadar süre ile durduğunu, operatör sökme takma zamanlarını gibi birçok bilgiye anlık olarak erişebiliyor.

Haberin Tamamı ST Makina Dergisi'nin Ağustos 2017 Sayısında

Yorumlar

Yorumunu yaz