Üretimi Online Olarak İzliyor

Üretimi Online Olarak İzliyor

Türkiye'nin ilk ilaç Ar-Ge merkezini kuran ve yıllık toplam 565 milyon kutu üretim kapasitesiyle sektörde önemli bir role sahip olan Abdi İbrahim; 180’i aşkın markası, yaklaşık 350 ürünü ve 30’a yakın lisansör ile çalışmalarını sürdürürken, yaklaşık 50 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Yakın dönemde hayata geçirdiği otomasyon projesi, "veri izleme ve raporlama sistemi" ile 65 ana hattını online olarak her ortamdan izleyebilen Türkiye'nin ilaç devi, son dönem yatırımlarını, üretim, Ar-Ge ve kalite süreçlerini paylaşmak adına  fabrikasının kapılarını dergimize açtı.

AbdiBio yatırımında otomasyonun en son uygulamaları yer alıyor

Türkiye’nin en büyük ve modern biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio'nun yatırımını sürdüren Abdi İbrahim, 2017 yılı sonunda faaliyete geçecek olan 100 milyon dolar yatırım değerine sahip tesisinde en son otomasyon teknolojisi uygulamalarına yer veriyor.

İlaç devi Abdi İbrahim, insanlığa hizmet etmek adına yatırımlarını sürdürüyor. Otomasyon projesi, "veri izleme ve raporlama sistemi" ile 65 ana hattını online olarak her ortamdan izleyebilen Türkiye'nin ilaç devi, bir yandan da Türkiye’nin en büyük ve modern biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio'nun yatırımına devam ediyor. Biz de Abdi İbrahim bünyesindeki son dönem teknolojik gelişmeleri ve yakın dönem yatırımlarını konuşmak üzere gerçekleştirdiğimiz fabrika ziyaretimizde Abdi İbrahim Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Altuğ Uysal, Abdi İbrahim Global Mühendislik ve Yatırımlar Direktörü Murat Tüzen, Abdi İbrahim Ar-Ge Direktörü Zdravka Knezevic ve Abdi İbrahim Kalite Operasyonları Direktörü Lütfü Şen ile bir araya geldik. 

Haberin Tamamı ST Otomasyon Dergisi'nin Eylül 2017 Sayısında