PC Tabanlı Kontrol ile Endüstri 4.0'a Güç Sağlıyor

PC Tabanlı Kontrol ile Endüstri 4.0'a Güç Sağlıyor

Beckhoff'un kontrol teknolojisi açık iletişim arabirimleri olan bir kontrol platformu olarak PC, Endüstri 4.0 ve ağa bağlı üretim için gerekli dikey ve yatay entegrasyonu optimal olarak uygulamak için koşulları sağlıyor.

Endüstri 4.0, küresel değer yaratma zinciri boyunca ürünlerin, üretim kaynaklarının ve tesislerin ağa bağlanması aracılığıyla üretim esnekliğini, verimliliğini ve sürdürülebilirliğini arttırıyor. Burada, Beckhoff'un kontrol teknolojisi önemli bir kolaylaştırıcı: Açık iletişim arabirimleri olan bir kontrol platformu olarak PC, Endüstri 4.0 ve ağa bağlı üretim için gerekli dikey ve yatay entegrasyonu optimal olarak uygulamak için koşulları sağlıyor.

PC tabanlı kontrol ile halihazırda üretim sistemlerini ve modüllerini mevcut ve yeni üretim sistemlerine sorunsuz bir şekilde entegre etmek, ve bunlarla daha yüksek seviyeli üretim planlama ve kontrol düzeyleriyle güvenli kanallardan iletişim kurmak mümkün. Bu şekilde, sipariş planlamasındaki veya üretim sürecindeki değişikliklerin devam eden işlemlere adapte edilmesi mümkün. TwinCAT 3 otomasyon yazılımı, tüm ürün yaşam döngüsü boyunca gerekli modülerliği, nesne yönelimini ve entegre mühendisliği sağlıyor.

Haberin Tamamı ST Endüstri 4.0 Dergisi'nin Eylül 2017 Sayısında