ERP-MES Gerçek Üretim Gereksinimlerini Görmeyi Sağlıyor

ERP-MES Gerçek Üretim Gereksinimlerini Görmeyi Sağlıyor

Login Yazılım İş Çözümleri Yöneticisi Ahmet Savaş Göktürk:  ERP-MES entegrasyonları; gerçek üretim gereksinimlerini görmek ve gerekli senkronizasyonun sağlanması için çok değerli teknolojilerdir.

MES ve ERP ile gerçek verilerin sistemde tutulacağını, her türlü hata, darboğaz ve gecikmelerin ortaya çıkacağını, ana iş süreçlerinin analiz edilebileceğini ve tam olarak görünür kılınan bir işletme sahip olunabileceğini söyleyen Ahmet Savaş Göktürk sorularımızı yanıtladı.

Günümüz modern ERP ve MES çözümleri fabrika ve tesislere neler vaat ediyor? Bu yazılım ve sistemlere neden ihtiyaç var?

İşletmelerin her noktasındaki yaşayan yapının bilgiye dönüştürülebilecek veri olarak kayıt altında tutulmasının önemini gün geçtikçe daha iyi görmekteyiz. İşleyen tüm verisine sahip olan işletmelerin daha rekabetçi olması ile birlikte aynı zamanda verimlilik, tasarruf ve hız sağlamaları da mümkündür. 

MES çözümleri ile toplanan verilerin ERP ile entegre olarak gerekli analiz işlemlerinden geçip süreçleri etkileyebilecek ve rekabet avantajı sağlamak üzere harekete geçirecek bilgiye dönüştürmeleri de olmazsa olmazdır. Ve bu noktada çok önemli rol oynayan üreticilerin de stratejilerinde değişiklikler yaptığı ve dijital girişim için temel oluşturmak üzere entegre sistemlere doğru hareket ettiklerini de görmekte ve mutlu olmaktayız. 

Haberin Tamamı ST Otomasyon Dergisi'nin Eylül 2017 Sayısında