Yeni Ürününü Pazara Sunmaya Hazırlanıyor

Yeni Ürününü Pazara Sunmaya Hazırlanıyor

Sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Karakoç Kalıp Metal, yeni ürünleriyle müşterilerine çözüm sunacak. Genel Müdür Yardımcısı Atilla Ataç, yakın zamanda sac işleme alanında Linkdrive presler ürün gamlarına gireceğinin müjdesini verdi.

Ana markanın soğuk şekillendirilmiş sac üretimi yapması nedeniyle aynı zamanda pres kullanıcısı durumunda olduklarını ve  sac, kalıp, pres üçlüsünü oldukça iyi harmonize eden bir yapıya sahip olduklarını kaydeden Karakoç Kalıp Metal,  geniş ürün gamı ile otomotiv, beyaz eşya, savunma, kısmen de inşaat donanımı gibi önemli sektörlere presleri ile hizmet veren Karakoç Kalıp Metal, ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. Ar-Ge çalışmalarına önem veren markanın Genel Müdür Yardımcısı Atilla Ataç, sorularımızı cevapladı. 

Karakoç Kalıp Metal’in çalışmaları ve üretim kapasitesi hakkında bilgi verir misiniz? Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Ürün grubunuz hakkında bilgi verir misiniz?

Stratejik olarak butik projelerde olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle üretim kapasitemiz günün şartlarına göre görecelidir. Ağırlıklı olarak otomotiv, beyaz eşya, savunma, kısmen de inşaat donanımı gibi sektörlerdeyiz. KLP Makina Grubu’nda 45 tondan 315 ton kapasiteye kadar C Tipi Mekanik Presler, 150 tondan 2000 ton kapasiteye kadar H tipi Mekanik Presler, 5000 ton kapasiteye kadar Hidrolik Presler, Transfer Kalıpları ve Pres Parça Transfer Sistemleri genel standart ürünlerimizdir. Ayrıca C tipi mekanik Preslere de servo teknolojisi uygulamış bulunuyoruz. Knuckle Joint Mekanizmalı Mekanik Presler, Knucklejoint mekanizmalı 1250 ton Servo mekanik Presleri de ürettik. Yakın zamanda da Linkdrive presler ürün gamımıza girecektir.

Haberin Tamamı ST Ağır Sanayi Çözümleri Dergisi'nin Ekim 2017 Sayısında