Yalıtım ve İnşaat Pazarlarındaki Ürün Yelpazesini Güçlendirdi

Yalıtım ve İnşaat Pazarlarındaki Ürün Yelpazesini Güçlendirdi

Bostik Pazarlama Müdürü Suna Ayvazoğlu, “Arkema, Avrupa’da yalıtım ve inşaat alanında yüksek performanslı sızdırmazlık mastiklerinde lider olan Den Braven’in satın alımını geçtiğimiz yılın Aralık ayında tamamladı. Bu satın alma ile Bostik, yalıtım ve inşaat pazarlarındaki ürün yelpazesini önemli ölçüde güçlendirdi” diyor. 

Kendisini sürekli yenileyen bir marka olan Bostik, gücünü her geçen gün artırıyor. Satın almalar ile yalıtım ve inşaat pazarlarındaki ürün yelpazesini önemli ölçüde güçlendiren Bostik’in çalışmalarını Pazarlama Müdürü Suna Ayvazoğlu ile konuştuk. 

Bostik’in çalışmaları hakkında bilgi verir misiniz? Hangi ürün ve sistemlerle müşterilerinize çözüm sunuyorsunuz? 

128 yıl boyunca malzemeleri birbirine yapıştırmaktan çok daha fazlasını yapabilen akıllı yapıştırıcı çözümleri yaratan Bostik, bu sürede 9 binden fazla patent aldı. 1889 yılında ayakkabı için yapıştırıcılar geliştirerek işe başlayan Bostik, satın almalarla ve birleşmelerle büyümeye devam ederek tarih yazdı. Hala daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak için malzeme biliminde sürekli gelişim gösteriyoruz. İnovasyon bizim olmazsa olmazımız. Bostik olarak yapı grubu portföyümüzü su yalıtımı, zemin hazırlığı, seramik yapıştırıcıları, halı ve PVC yapıştırıcıları, ahşap yapıştırıcıları, dekorasyon, teknik harç ve kimyasallar, panel ve ısı yalıtımı, sızdırmazlıklar ve yapıştırıcılar olarak gruplayabiliriz. Bu ürün grupları içerisinde özellikle su yalıtımı, zemin hazırlığı, sızdırmazlık ve yapıştırıcılar lokomotif ürün gruplarımızdır. Her türlü zor hava koşullarında uygulanabilen, uzun ömürlü yeni nesil SMP su yalıtım ürünleri, alanında öncü Boscopur markalı PU ve Cementech markalı çimento esaslı su yalıtımı malzemeleri, sektörünün öncüsü cephe sızdırmazlık ve yapıştırıcı ürünleri Ar-Ge organizasyonumuz ile sürekli yenilenen ve sektör trendlerine göre adapte olabilen ürün gruplarımızın başında gelmektedir. Endüstri faaliyet alanlarımız içinde de, yalıtımlı cam, otomotiv, marin, bant ve etiketler, ambalaj ve hijyen ürünleri yer alıyor.

Haberin Tamamı ST İnşaat Ve Malzeme Dergisi'nin Ekim 2017 Sayısında