Online İstatistiksel Proses Kontrolü Sağlıyor

Online İstatistiksel Proses Kontrolü Sağlıyor

Algida, Çorlu üretim tesislerinde otomasyon partneri Dacel ile birlikte hayata geçirdiği proje sayesinde üretim hatlarındaki proses parametrelerini anlık olarak izleyip, uzun süreli arşivleyebilecek, geçmişe yönelik ve anlık istatistiki raporlar alabilecek. Projenin her iki tarafıyla bir araya gelerek sağlanacak katma değeri konuştuk.

Kritik parametre değerleri aşıldığında operatör anlık haberdar oluyor

Algida Dondurma Çorlu üretim tesislerinde yer alan üretim hatları için gerçekleştirilen çözümde  kritik önemi olan proses parametrelerinde, daha önceden tanımlı değerler dışına çıkıldığında alarm üretiliyor, sesli ve ışıklı uyarı sistemiyle uyarılıyor ve yetkili operatörün sorundan anlık haberdar olması sağlanıyor.

Endüstri 4.0 dünyası için önemli bir gıda sektörü çözümü olarak değerlendirilen Algida Dondurma Online İstatistiksel Proses Kontrol Projesi çerçevesinde  sanallaştırma teknolojisi kullanılarak 3 fiziki server üzerinde çalışan 5 sanal işletim sistemiyle konfigürasyon oluşturulmuş. Bu şekilde sistemlerin kolayca yedeklenmesi ve performans artışı sağlanmış. Algida Dondurma Kalite Müdürü Özden Fidan  ve Dacel Mühendislik İş Geliştirme Müdürü Ali Rıza İçöz ile projenin detaylarını konuştuk.

Haberin Tamamı ST Otomasyon Dergisi'nin Ekim 2017 Sayısında