Sanal Gerçeklikle Sürücü Güvenliği Artıyor

Sanal Gerçeklikle Sürücü Güvenliği Artıyor

UPS, bir yandan daha akılda kalıcı bir eğitim içeriği oluştururken diğer yandan şehrin sokaklarında sürüş deneyimini canlı bir şekilde simüle eden Sanal Gerçeklik (VR) gözlüklerini kullanarak yoldaki olası tehlikeleri tespit etmek amacıyla öğrenim aşamasındaki kuryelere eğitim vermeye başlayacak. 

Şirket VR eğitimini Eylül ayında, 9 UPS Integrad eğitim tesisinde başlatacak. Sürücü güvenliği eğitimi için sanal gerçekliğin kullanılması, UPS'nin hareket halindeki çalışanlarını ve hizmet verdiği toplulukları korumak amacıyla en son ve en iyi teknolojileri kullanmaya olan bağlılığını ortaya koyuyor.

UPS'in Bilgi Teknolojileri uzmanları, kullanıcıların HTC Vive’da olduğu gibi VR gözlükleriyle görebileceği ve işitebileceği VR eğitim modülleri yarattı. Modülleri kullanan öğrenciler; yayalar, park etmiş araçlar ve karşı yönden gelen trafik akışı gibi potansiyel yol tehlikelerini sözlü olarak tespit etmek zorunda. Gözlüğün içindeki 360 derecelik görünüm, en ince ayrıntılara kadar son derece gerçekçi.