İmalat Şartlarını Doğrudan Etkiliyor

İmalat Şartlarını Doğrudan Etkiliyor

Son olarak Japon Kosmek markasını da bünyesine katan Hidropar Bursa, beyaz eşya ve yan sanayine ürün gamındaki diğer ürünlerle de hizmet sunuyor. Müşterilerinin özellikle imalat şartlarını doğrudan etkilediklerini ifade eden Hidropar Bursa Proje Mühendisi Ali Çelik ile bir araya geldik.

Hidropar Bursa, 2004 yılında Bosch Rexroth Güney Marmara ana bayisi olarak kuruldu ve bünyesine kattığı yeni markalarla büyümesine devam etti. Geçen 12 senelik süre zarfında firma, bugün 18 kişisi teknik personel olmak üzere toplam 20 kişilik kadro sayısına ulaştı. Faaliyet alanlarına göre çalışanlar; hidrolik, otomasyon, pnömatik, alüminyum profil mekanik işleri gruplarına ayrılıyor. Kurulduğu günden bu yana firma müşterilerine yeni proje, revizyon, retrofit, servis, malzeme tedariği ve teknik destek konularında hizmet sunuyor.  

Beyaz eşya ve yan sanayi alanı sizden ne tipte ürünlere ihtiyaç duyuyor? Ürün gamınızda hangi ürünler mevcut?

Başta hidrolik ve pnömatik tüm malzeme grupları olmak üzere otomasyon grubu içerisinde yer alan servo motor, sürücüler, PLC, endüstriyel PC, yazılım ve torklu sıkıcı gibi birçok Rexroth yelpazesinde yer alan ürün gruplarımız vardır. Bununla beraber bünyemizde yer alan markalara göre ürün yelpazemiz genişlemektedir. Örneğin ürün gamımızda yer alan KTR markamızla beraber kaplin, kampana, tork limitör, özel hidrolik komponent ürünleri; Allfett markamızla tüm yağlayıcı ürün grupları ve daha birçok yan markamızla çeşitli alanlarda hizmet vermekteyiz. Özellikle bünyemize son olarak kattığımız Kosmek markamız yeni sektörlerde iş imkanı sağladı. Kosmek bünyesinde yer alan iş parçası bağlama, pozisyonlama ürünleri bunun yanında robotik ürünler, tool changer ve hızlı kalıp değişim ürünleri geniş kitlelere hitap ediyor. 

Haberin Tamamı ST Makina Dergisi'nin Ekim 2017 Sayısında