Endüstriyel Veri Dünyasına Bilet

Endüstriyel Veri Dünyasına Bilet

Endüstriyel kullanımdaki anahtarlama cihazları ve sensörleri Energy Harvesting kullanıyor.

Enerji açısından kendine yetebilen anahtarlama cihazları, endüstriyel uygulamalarda da başarılı olmuşlardır. Müteakiben yer alan yazıda, kullanım olanakları ve sınırları ve de güncel gelişmelerden kablosuz bilişim ağlarına kadar anlatılıyor.

Başlangıcı, Siemens Holding'ten çıkma bir Startup işletme yapmıştı: EnOcean GmbH şirketi 2001 yılında, bataryasız anahtarlama cihazları ve sensörleri için ve enerji girişine ve bataryaya gerek duymayan bir platform tanıtmıştı.  Bunun yerine değişik Energy-Harvesting teknolojileri kullanılmaktadır. Bunlar, radyo frekans sinyalinin aktarımı için ihtiyaç duyulan enerjiyi ortamdan - örneğin ışıktan (güneş enerjisi modülü), ısı farklılıklarından (termo dönüştürücüler) veya hareketten (elektro dinamik enerji jeneratörü) - üretmektedirler.

Bu inovasyon, çoğunlukla bina teknolojisi alanında faaliyet gösteren farklı üreticiler tarafından, lisans altında ele alınmıştı. steute 15 yıl önce, Energy Harvesting prensibini endüstriyel uygulamalar için kullanan az sayıdaki çözüm ortağı ve işletme arasında yer almaktaydı.

Haberin Tamamı ST Depolama Çözümleri Dergisi'nin Ekim 2017 Sayısında