Akıllı Algılama Çözümleri ile Üretimi Daha Verimli Hale Getiriyor

Akıllı Algılama Çözümleri ile Üretimi Daha Verimli Hale Getiriyor

Sanayide verimliliği artıracak ve optimizasyonu sağlayacak çözümler sunma politikasını yürüttüklerini söyleyen SICK Türkiye Analizörler Ürün Yöneticisi Özlem Yavuz, otomasyon sayesinde pek çok kaynağın daha verimli ve efektif kullanımının gerçekleşebildiğini, SICK Türkiye olarak sektöre sundukları akıllı algılama çözümleri ile üretimi daha verimli hale getirdiklerini ifade ediyor. 

Gaz analizörleri, toz analiz cihazları ve gaz debimetreleri konusunda satış, proje ve servis hizmeti veren Sıck Türkiye Proses Otomasyonu Bölümü gelişen kadrosu ve enstrüman ürün gamı ile, en güncel teknolojilerle tesislerin verimliliklerini artırmaya devam ediyor. SICK Türkiye Analizörler Ürün Yöneticisi Özlem Yavuz, markanın en güncel çözümlerini okurlarımız için anlattı. 

SICK Proses Otomasyonu birimi ekibini tanıyabilir miyiz? Birim faaliyetleri nelerdir, hangi sektörlerde faaliyetler yürütüyor? 

SICK Proses Otomasyonu bölümü 2010 yılında SICK Türkiye bünyesine katılmış ve 2 kişi ile başlayıp şuanda 10 kişilik bir ekipten oluşmaktadır.  Ekibimiz özellikle emisyon ölçüm sistemleri, bunları oluşturan gaz analizörleri, toz analiz cihazları ve gaz debimetreleri konusunda satış, proje ve servis hizmeti vermektedir.  Bölüm müdürü,benim de içinde yer aldığımız endüstri uzmanları satış faaliyetlerini yürütmekte, tekliflerin hazırlanması konusunda bir uzmanımız ve projelerin yürütülmesi ile ilgili bir proje mühendisi görev almakta, sistem kurulumu ve servis desteğinin sağlanması amacıyla  konusunda uzman dört servis mühendisimiz ve bir de servis koordinatörümüz ekipte yer almaktadır. 

Özellikle Kimya-Petrokimya, Enerji, Çimento, Atık ve Demir-Çelik endüstrilerinden kaynaklı emisyonların ölçümü ve raporlanması ile  ilgili Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemleri , teknolojileri, Avrupa ve Türkiye’deki yönetmelikler ile proses ekipmanları konusunda hizmet vermekteyiz. Ayrıca doğalgaz debisinin ölçülmesi amacıyla ultrasonik debimetre üretim ve tedariği yapmaktayız.