Spesifik İmalat ve Projelerle İlgileniyor

Spesifik İmalat ve Projelerle İlgileniyor

Türkiye’de daha önce nadir gerçekleştirilmiş ya da daha önce gerçekleştirilmemiş çalışmalar ile ilgilendiklerini ifade eden Adalı Makina Sanayi Başkanı Hüseyin Adalı, marka olarak daha çok spesifik imalat ve projelerle ilgilendiklerini belirtiyor. 

Atık enerji ile kömür kurutma, kömür zenginleştirme, akışkan yataklı kurutma ve bantlı kurutucu gibi birçok konuda madenciliğe tesis ve işletme özel mühendislik çözümleriyle hizmet sunan Adalı Makina’nın sektöründe gerçekleştirdiği ilkleri ve önümüzdeki dönem için planladığı yeni çözüm ve ekipman teknolojilerini Adalı Makina Sanayi Başkanı Hüseyin Adalı ile gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşide konuştuk. 

Sektörde gerçekleştirdiğiniz projeler nelerdir? Hangi alanlarda çalışma fırsatı elde ettiniz?

Adalı Grup, Adali Makina Sanayi ve Ticaret  Limited Şirketi ve Adalı Kauçuk Poliuretan Sanayi ve Ticaret  Limited Şirketi olarak iki farklı şirketten oluşmaktadır. Türkiye'deki Maden, Cam, Kağıt, Orman, Tekstil sektörlerindeki firmaların tedarikçisi olarak 30 yıldır hizmet  vermektedir.

Adalı bugün Türkiye'nin gücünü simgeleyen yüksek kalitesi ile hizmet verdiği firmaların başarı ve kalitelerinin artmasını sağlamaktadır. Adalı  toplamda 16,500 m2'lik kapalı alanda, teknolojik makineleri ile Türkiye için bir gurur kaynağıdır. Üretim ve yönetim merkezi Tekirdağ'ın Muratlı organize sanayi bölgesinde bulunan Adalı, 180 kişilik deneyimli kadrosu ile Türkiye'de ilkleri başararak zirveye çıkmış ve zirvedeki yerini korumaktadır. Gerçekleştirdiği ihracatlar ile sektörde lider konumunda üretimine devam etmektedir.