Fark Yaratmak İçin İşin Uzmanı Olan Peyzaj Mimarları Tercih Edilmeli

Fark Yaratmak İçin İşin Uzmanı Olan Peyzaj Mimarları Tercih Edilmeli

Artan bilinçlenme ve yeşile duyulan özlemin yeni projelerde peyzajın talep edilirliğini arttırdığını belirten Koru Peyzaj Yönetim Kurulu Başkanı Peyzaj Mimarı Sibel Gül Arıstak, müteahhitlerin konut projelerine değer katmak, fark yaratmak için işin uzmanı olan peyzaj mimarlarını tercih ettiklerinde şehirlerin çehresini değiştirmiş ve geleceğine dokunmuş olacaklarını vurguluyor. 

İnegöl AVM, La Luna, Gold Cıty gibi birçok prestijli projeye çözüm sunan Koru Peyzaj’ın çalışmalarını Yönetim Kurulu Başkanı Peyzaj Mimarı Sibel Gül Arıstak ile konuştuk. 

Markanızın sektördeki hikayesini dinleyebilir miyiz?

1991 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldum. O yıllarda Bursa'da peyzaj mimarlığı alanında iş bulamadığım için, Bodrum'da Hapimag Sea Garden adında beş yıldızlı otel ve tatil köyü şantiyesinde çalışmaya başladım. Oradaki beş yıllık iş tecrübesinden sonra, Bursa'ya geri dönüp kendi iş yerimi açtım ve 1996 yılından bu yana sektörün tüm alanlarında peyzaj proje ve uygulamaları yapıyorum. Bu süre içinde firmayı büyüterek villa bahçesinden fabrika, site, AVM’lere uzanan geniş bir müşteri portföyüne sahip olduk.