Ar-Ge Çalışmalarını Tek Çatı Altında Topladı

Ar-Ge Çalışmalarını Tek Çatı Altında Topladı

Türkiye’nin global çelik şirketi Tosyalı Holding, inovasyon ve yenilikçilikte de bir adım önde olduğunu kanıtlıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Osmaniye’de açılışını gerçekleştirdiği yeni Ar-Ge merkezi, grubun katma değerli üretiminde mihenk taşı olmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin global demir çelik üreticisi Tosyalı Holding, Türkiye ekonomisine değer katan yatırımlarının yanı sıra inovasyon ve Ar-Ge’deki öncülüğünü de sürdürüyor. Türkiye ve bölgenin “çelik gücü” olarak sektörde fark yaratan ve üretilmeyen katma değerli ürünlere odaklanan şirket, bu konuda önemli bir adım daha attı. Ar-Ge çalışmalarını tek bir çatı altında toplama kararı alan grup, Osmaniye’de yaklaşık 700 metrekarelik bir alanda bölgenin en büyük Ar-Ge merkezlerinden birinin açılışını gerçekleştirdi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü’nün de katılımıyla gerçekleşen açılışta Bakan ayrıca, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, OSB Başkan Vekili Şerif Tosyalı ve Tosyalı Holding CEO’su Dr. Suhat Korkmaz ile bir araya geldi. 

Tosyalı Holding’in amiral gemisi Tosçelik Yapısal ve Yassı Çelik Entegre Üretim Tesisleri’ni de ziyaret eden Bakan Özlü, Tosyalı Holding’in yatırımları ve kazanımları ile Türkiye’nin kazandığını vurguladı.