Bir Adım Öteye Taşıyan Etken, Konusunda Uzman Oluşu

Bir Adım Öteye Taşıyan Etken, Konusunda Uzman Oluşu

Tek bir konuda uzmanlaşıldığında ve dürüstlük ilkesiyle hareket edildiğinde başarının doğal olarak geldiğini söyleyen BES Mühendislik Kurucu Ortağı Birol Tok, “Sektörde bizi bir adım öteye taşıyan en önemli etken; konumuzda uzmanlaşmamız. Konumuzu çok önemsedik ve bu konuda da gerçekten gerekli eğitim yatırımlarını da beraberinde yaptık. Dolayısı ile çok dağılmadığınız ve bir konuda uzmanlaştığınızda ve temel olarak firma anlayışınızı dürüstlük ilkesine dayandırdığınız zaman; başarı arkasından doğal olarak geliyor “diyor. 

Yerinde analiz, periyodik bakım, modernizasyon ve kalibrasyon hizmetleri sunan Bes Mühendislik’in Kurucu Ortağı Birol Tok, müşteri memnuniyetini ne tür çalışmalarla elde ettiklerini ve başarıya nasıl ulaştıklarını siz okurlarımız için bizlerle paylaştı. 

Firmanızın gelişimi nasıl oldu? Kuruluş hikayesini sizden dinleyebilir miyiz, markanızın?

1986 yılında çalışmalarımıza servis mühendisi olarak başladık ve 1998 yılına kadar aynı iş kolunda farklı bir firmada görev aldık. Daha sonra 1998 yılı itibari ile 3 ortak olarak firmamızın kuruluşunu yaptık. Başlangıçtan bugüne kadar spektrometreler üzerine çalışıyoruz. Çok farklı konulara dağılmıyoruz, yelpazemizi çok fazla genişletmeden sadece bildiğimiz işi yapıyoruz. 

Gelişiminize etki eden faktörler ya da çalışmalar neler oldu?

Aslında sektörde bizi bir adım öteye taşıyan en önemli etken; konumuzda uzmanlaşmamız. Konumuzu çok önemsedik ve bu konuda da gerçekten gerekli eğitim yatırımlarını da beraberinde yaptık. Dolayısı ile çok dağılmadığınız ve bir konuda uzmanlaştığınızda ve temel olarak firma anlayışınızı dürüstlük ilkesine dayandırdığınız zaman; başarı arkasından doğal olarak geliyor.