İnsansız Ocak içi Cevher Nakliyesi Yapmayı Hedefliyor

İnsansız Ocak içi Cevher Nakliyesi Yapmayı Hedefliyor

Elmacı Madencilik, sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Dünyanın en kaliteli krom cevherlerini çıkartan marka, teknolojiye yaptığı yatırım ile gücünü daha da artırıyor. Sanayi 4.0 uygulamalarını işletmelerinde kullanarak bu konuda öncü olacaklarını belirten Elmacı Madencilik Genel Müdürü Alper Tuna Elmacı, “Bu yatırıma 1 milyon TL’nin üzerinde bir bütçe ile başladık. Hedefimiz autonomlar ile insansız ocak içi cevher nakliyesi yapmaya yönelik” diyor. 

Pınarbaşı sahasında yaklaşık 300.000 ton parça cevher rezervi kesinleşti

Pınarbaşı sahasında yaklaşık 300.000 ton Cr2O3 kalitesi yüzde 54’ün üzeri parça cevher rezervlerinin kesinleştiğini belirten Elmacı Madencilik Genel Müdürü Alper Tuna Elmacı, muhtemel ve potansiyel rezervler ile daha da yukarı çıkmasını hedeflediklerini vurguluyor. Niğde Dündarlı sahasında ise yüzde 35 Cr2O3 kalitesinde parça üretimi gerçekleştirdiklerini belirten Elmacı,  Aladağlar bölgesinde olan Büyükçakır sahası için izin süreçlerinin devam ettiğini açıklıyor. 

Elmacı Madencilik, sektörün en önemli firmaları arasında yer alıyor. Firmanın bugünlere gelmesinde teknolojiye verdiği önemin payı büyük. Nitekim ajandasında da teknolojiye odaklanan yatırım başlıkları var. Gelecek planlarında madenciliği daha teknolojik bir şekilde yapmak olduğunu belirten Genel Müdür Alper Tuna Elmacı’nın bu sözünü destekleyen önemli çalışması ise hiç kuşkusuz Sanayi 4.0’ın benzerini işletmelerinde kullanmak üzere yatırım yapmaları.