Sektörün Lider Oyuncusu olmayı Amaçlıyor

Sektörün Lider Oyuncusu olmayı Amaçlıyor

Sektörde 27'nci yılını kutlayan Vefa Holding’in İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, bu yıla daha da güçlenerek girdiklerini belirterek “Küresel pazarlarda ve farklı kültürlerdeki potansiyel müşterilerimize, sürdürülebilir iş modelleriyle yenilikçi ürünler sunarak 2023 yılında sektörün en çok tercih edilen lider oyuncusu olmayı amaçlıyoruz” diyor.

Vefa Holding, başarısını her geçen gün artıran markalar arasında yer alıyor. Yurt içinin yanı sıra yurt dışında da önemli çalışmalara imza atan marka sektörde 27'nci yılını kutluyor. Firmanın bu başarısını ve hedeflerini İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit ile konuştuk. 

Vefa Holding, Türkiye’nin İkinci 500 Sanayi Kuruluşu Listesi’nde yer alıyor. Bu başarınızı neye borçlusunuz? Şu andaki üretim gücünüz hakkında bilgi verir misiniz?

1990 yılında kurulan firmamız sektörde 27'nci yılını kutluyor. 27 yıl önce, “yaşamı zenginleştirecek yeni değerler üretmek” amacıyla yola çıktık. Prefabrike yapı, yaşam konteyneri, hafif çelik yapı ve yapısal çelik binaların tasarım, üretim ve uygulama konularında sektörün öncüsüyüz. Ürettiğimiz yapı sistemlerinde kullandığımız hammaddeleri de kendimiz üretiyoruz. Birçok ilki gerçekleştirerek, sektörümüze ve ülkemize birçok yenilikler kattık. Sürdürülebilirliğin anahtarı inovasyon diyerek Bilecik, Kocaeli ve İstanbul’daki üretim tesislerimizde ürettiğimiz ürünleri Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerine sevk ederek hem ihracata katkı sağlıyoruz hem de değer üretmeye devam ediyoruz. 27 yıllık teknoloji, bilgi ve birikimimiz var. Markalarımıza yatırımlar yaptık. Kaliteden taviz vermedik, vermiyoruz. Vefa, bugün bini aşkın çalışanı ve Dilovası, Bilecik ve İstanbul’da bulunan üretim tesisleriyle ürünlerini 90’nın üzerinde ülkeye ihraç etmektedir. Prefabrike yapı, hafif çelik yapı ve yaşam konteyneri imalatını üretim üssü olan Dilovası Fabrikasında yapan Vefa’nın Dilovası Fabrikasının aylık üretim kapasitesi 100 bin metrekare prefabrike ve hafif çelik yapı,10 bin adet de yaşam konteyneridir. İkinci üretim tesisimizde Bilecik’te yer almaktadır. Bilecik’teki fabrikamızda fibercement levha imalatı yapılmaktadır. Fabrikamız aylık 250 bin metrekare fibercement levha üretme kapasitesine sahiptir. Son 6 yıldır düzenli olarak ikinci 500 sanayi kuruluşu arasında yükselerek yer alıyoruz. En son 2016 yılı verilerine göre ikinci beş yüz sanayi kuruluşu listesinde 28.sıraya yükseldik.