Liman Güvenliği ve Verimliliği için Uzman Çözüm Ortağı

Liman Güvenliği ve Verimliliği için Uzman Çözüm Ortağı

Optik sensörler ve alan tarayıcılarının sunduğu algılama, ölçüm, tanımlama ve güvenlik çözümleri ile SICK, vinçlerin, konteynerlerin ve araçların çarpışma ihtimalini aza indirerek operatörlere yardımcı oluyor.

Dünya genelinde tüm liman operasyonlarında  her gün farklı nedenlerden dolayı ölümle sonuçlanan kazalar  meydana gelmektedir. Ayrıca,  bu kazalar nedeniyle operasyonların tamamının veya bir kısmının belli bir süreliğine durmasından dolayı gecikmeler yaşanmaktadır. Taşınan malın zarar görmesi ve limandaki ekipmanların yenilenmesi nedeniyle, her yıl büyük miktarlarda para kaybı yaşanması ise ayrıca göze çarpan en önemli ayrıntıdır. Liman sigorta tazminat talepleri ile ilgili yapılan araştırmalara göre, davaların yüzde 19’u gemilerde ve iskelede yer alan vinçlerdeki insan hatalarından kaynaklandığı ve bunun da maliyetlerin yüzde 42’sini oluşturduğu tespit edilmiştir. 

Bu noktada, yaşanan kazaların önüne geçmek ve maliyetleri düşürmek için SICK’in endüstriyel uzmanlığı devreye girmektedir. Optik sensörler ve alan tarayıcılarının sunduğu algılama, ölçüm, tanımlama ve güvenlik çözümleri ile SICK, vinçlerin, konteynerlerin ve araçların çarpışma ihtimalini aza indirerek operatörlere yardımcı olmaktadır.