Basitleşen Konveyör Optimizasyonu

Basitleşen Konveyör Optimizasyonu

SICK Bulkscan LMS511 Lazer Hacimsel Akış ölçer, sizin mevcut elektrik teknisyeniniz tarafından kurulabilecek ve bakımı yapılabilecek kadar basit, kompakt ve temassız bir ürün olarak gerçek zamanlı verilerin izlenmesi işlemini gerçekleştiriyor.

Günümüzün madencilik ve maden işleme operasyonlarında, dökme malzemenin nakliyesinin ekonomik ve verimli olması zorunludur. Konveyörün altyapısı, şüphesiz dökme malzeme taşıma işleminin en önemli parçasını oluşturur. Madenin cinsi veya kaynağı dikkate alınmaksızın konveyörlerin, işletmenin değerini garanti altına alacak şekilde performans göstermesi gerekmektedir. Bu nedenle, modern konveyör sistemleri ideal olarak zamanın mümkün kıldığı en iyi verileri kullanmak üzere tasarlanmışlardır. 

İster bir yatırım projesinin detaylı tasarımı üzerinden çalışın ister halihazırda işlemekte olan bir operasyonun konveyör altyapısını yönetmekten sorumlu olun, elinizde pek çok ortak görevler bulunmaktadır. Finansal harcamalar (sermaye veya sermayenin korunması), enerji tüketimi, sistemin kullanılabilirliği, bant ve kasnağın ömrü her zaman akılda tutulmalıdır. Buna ek olarak, çevresel sorumluluk bilinci; toz emisyonunun ve sistem gürültü seviyelerinin dikkatli bir şekilde yönetimini gerektirir. Konveyör performansını koruyucu elektriksel, mekanik ve altyapısal araştırmalara yapılan yeterli seviyelerdeki yatırım, günümüzde, çok daha yeni sistemlerle birlikte konveyör tasarımındaki gelişmelerin eskiden hiç olmadığı kadar amaca uygun olarak tasarlanmasını sağlamıştır.