Kontrol Panolarında Yenilik

Kontrol Panolarında Yenilik

Japonya merkezli bir şirket olan ULVAC, Inc. ince film kaplama sistemleri alanında çözümler geliştirmeye devam ediyor. Şirket; püskürtmeli kaplama sistemleri, CVD (Kimyasal Buharla Kaplama) sistemleri, vakumda buharlaştırma sistemleri ve dağlama sistemleri dahil olmak üzere birçok ekipman tedarik ediyor. Kontrol panolarında özel bir yeniliğe imza atan marka,  üretim maliyetleri ve pano boyutunu yüzde 30 azaltırken, kablolama süresini de yüzde 50 azaltıyor. 

ULVAC, kısa süre önce üretim maliyetlerini azaltma çalışmaları kapsamında kontrol panolarında yenilikler gerçekleştirdi. Şirketin konvansiyonel ürünleri için karmaşık kablolama, emek yoğun kurulum ve bakım gerektiren iki kontrol panosuna ihtiyaç duyuluyordu.

ULVAC FPD·PV Bölümünün Kontrol Tasarımı Departmanından Masanori Sugimoto, kablolama yükünün azaltılmasının kurulum süresini kısaltmaya yönelik mantıklı bir strateji olduğunu söylüyor. Ayrıca, aynı süreçte pano boyutunu da azaltabilirlerse bunun kurulumu hızlandırmanın yanı sıra müşterilerin fabrikalarında değerli bir alan tasarrufu sağlayacağını belirtiyor.

Haberin Tamamı ST Elektrik-Enerji Dergisi'nin Aralık 2017 Sayısında